Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Uroczystość odpustowa Bł. Męczenników Abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Bpa Leona Wetmańskiego X NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopismo misyjne „Misyjne drogi” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza.

 

 1. Dziś przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość Odpustu ku czci Błogosławionych Męczenników Abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Bpa Leona Wetmańskiego, Patronów naszej Parafii i Działdowa. W dniu dzisiejszym okolicznościowe kazania wygłasza ks. Prałat Daniel Adamowicz, Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i dziękujemy za wygłaszane dziś Słowo Boże. Ks. Prałat będzie również przewodniczył Sumie odpustowej o godz. 12.00, po której odbędzie się nabożeństwo czerwcowe, a po nim procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni i dziękczynne Te Deum. Prosimy o niesienie sztandarów, feretronu i baldachimu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim biorącym udział w przygotowaniach do uroczystości odpustowej: Parafianom, którzy zadbali o porządek w kościele i jego obejściu, niosącym feretrony, sztandary i baldachim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panom Kościelnemu i Organiście oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w uroczystościach odpustowych.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się koncert chóru Concentus, na który serdeczne zapraszamy.

 

 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszach św. i procesjach eucharystycznych w tzw. Oktawie Bożego Ciała, zwłaszcza: niosącym feretron, sztandary i baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Kościelnemu i Paniom animującym śpiew.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 10 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej.

 

 1. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po sumie o godz. 10.30.

 

 1. Za tydzień, 16. 06, na Mszy św. o godz. 12.00 promocja nowych ministrantów.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; w środę wspomnienie bł. Męczenników Abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Bpa Leona Wetmańskiego; w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, a w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.

 

 1. W czwartek, 13.06, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00, a po nim Msza św.

 

 1. W niedzielę, 16.06, po Mszy św. o godz. 10.30 nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II.

 

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom apelu słowno-muzycznego przy bramie Działdowo obok naszej świątyni w miniony piątek (7.06), podczas którego wspominaliśmy 25 rocz. pobytu św. Jana Pawła II w Toruniu, dziękowaliśmy za dar beatyfikacji bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego i zawierzaliśmy wstawiennictwu św. Jana Pawła II naszą Diecezję, naszą Parafię, nasze Miasto i nasze rodziny.

 

 1. Parafialna pielgrzymka autokarowa w Sudety została przeniesiona na inny termin, o którym będziemy informować niebawem.

 

 1. Dnia 1 sierpnia br. z naszej Parafii po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które pragną wziąć udział w tych rekolekcjach w drodze zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 28 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 do Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie oraz do zapisów również w tej Parafii po spotkaniu bądź w godzinach urzędowania biura.

 

 1. W dniach od 30 czerwca do 1 lipca br. z Parafii pw. św. Wojciecha wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Lipach. Wyjście 30.06 po Mszy św. o godz. 7.30. nocleg w Rybnie. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy w Parafii św. Wojciecha w Działdowie.

 

 1. W dniach 21 – 29 czerwca br. organizowana jest pielgrzymka z Działdowa do Medjugorje. Więcej informacji na gabrielmir.pl i pod nr tel. 504 831 876 u p. Barbary.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian: śp. Tadeusza Szymańskiego, l. 61 oraz śp. Małgorzatę Tyszka, l. 65 (jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 10.06, o godz. 12.30). Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty