- Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.
- „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła zarówno składane na tacę, jak i wpłacane na konto bankowe naszej Parafii.
- Dziś, w Niedzielę Trójcy Świętej, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
- Od jutra, 1.06, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po sumie o godz. 10.30.
- Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (4.06). W tym roku procesja wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 9.00 do kościoła św. Wojciecha. Już dziś zapraszamy dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji na próby od poniedziałku, 1 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy Parafian o przygotowanie ołtarzy przy posesji na ul. Leśnej 50 oraz ul. Fałata 9, a mieszkańców tych ulic o pomoc przy wykonaniu ołtarzy i zbiórkę pieniędzy na kwiaty. Prosimy również, by dzieci komunijne wzięły udział w procesji w strojach komunijnych. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w kościele św. Wojciecha będzie sprawowana Msza św. Ponadto Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz.: 7.30, 9.00 i 17.00.
- Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie św. Justyna, męczennika; w środę wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało); w piątek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, a w sobotę wspomnienie dowolne bł. Marii Karłowskiej, dziewicy – pierwszej Błogosławionej naszej Diecezji Toruńskiej.
- We wtorek, 2.06, o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojca św., Ojczyzny i Radia Maryja.
8.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:
– w I Czwartek (Boże Ciało) na Mszę św. o godz. 7.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 i po niej Apel Jasnogórski.
– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi, na którą zapraszamy szczególnie dzieci po tegorocznej I Komunii św.
– w I Sobotę o godz. 7.00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (ks. wikariusz Szymon odwiedzi swoich chorych w poniedziałek, 8.06 od godz. 8.30).
- W sobotę, 6 czerwca br. odbędzie się na Polach Lednickich Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica2000. Koszt wyjazdu na to wydarzenie to 140 zł, a zapisy u ks. Szymona Stawickiego (po Mszy św. bądź przez telefon: 508 858 070). Wyjazd z parkingu przy naszym kościele w sobotę 6 czerwca o godz. 7:30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy młodzież naszej Parafii.
- Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz piąty organizuje 2-dniową pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w dniach 5-6 czerwca (piątek i sobota po Uroczystości Bożego Ciała). Więcej informacji na: plakacie w gablocie i stronie internetowej: www.wojciechnidzica.pl/pielgrzymka.
- Duszpasterstwo Młodzieży „Kotwica” w wakacje każdego roku, organizuje wielkie wydarzenie dla młodych ludzi. W tym roku pod hasłem „W kontakcie”. Odbędzie się ono od 9-12 lipca w Zamku Bierzgłowskim. Więcej informacji na mediach społecznościowych „Kotwicy” oraz na plakacie w gablocie.
- Spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na autokarową pielgrzymkę na Pomorze Zachodnie w dniach 26 – 28 czerwca br. odbędzie się we wtorek, 2.06, po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Na spotkaniu uiszczamy pozostałą kwotę za udział w pielgrzymce w wysokości 850 zł.
- Spotkanie formacyjno-organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się we wtorek, 9 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. Sakrament bierzmowania udzieli młodzieży w naszej Parafii Bp Ordynariusz Arkadiusz Okroj we wtorek, 23 czerwca, o godz. 16.00.
- W sobotę, 27 czerwca, organizujemy wyjazd autokarowy na Dzień Wspólnoty w ramach Kongresu Eucharystyczne W imieniu Bpa Arkadiusza Okroja zapraszamy serdecznie wszystkich wiernych, rodziny, a szczególnie wspólnoty modlitewne, ruchy i stowarzyszenia naszej Parafii do udziału w tym wydarzeniu. Koszt przejazdu to 60 zł od osoby. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 7.00. Zapisy po Mszy św. w zakrystii bądź w biurze parafialnym.
- Akcja Katolicka przy Parafii św. Wojciecha w Działdowie organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy 20 czerwca 2026 (sobota). Wyjazd już 19 czerwca o godz. 23.00 z placu przy kościele św. Wojciecha. Koszt wyjazdu 110 zł od osoby. Zapisy na pielgrzymkę z wpłatami w niedzielę 7 i 14 czerwca przy kościele św. Wojciecha po Mszach św. Do zapisów niezbędny jest numer PESEL. Planowany powrót z pielgrzymki ok. godz. 22.00 w sobotę 20 czerwca. Informacje pod nr tel: 604 204 907.
- Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkim Dzieciom z okazji Dnia Dziecka składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo uśmiechu, Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej. Niech każdy dzień Waszego życia będzie wypełniony radością, pokojem i miłością.