Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Toruń miejscem stacyjnym nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego

Toruń miejscem stacyjnym nowenny w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

Inicjatywa wiernych świeckich zrodziła ogólnopolskie przedsięwzięcie odprawienia nowenny w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zarówno w kościołach, kaplicach w Polsce oraz we wspólnotach kościelnych, jak i indywidualnie.

Nowenna odmawiana będzie w całej Polsce, w dniach: 16-24 marca br. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

Każdego dnia będzie miała miejsce relacja z jednego kościoła z polskich diecezji, gdzie o godz. 21.20 wszyscy pragnący włączyć się w nowennę, będą mogli to uczynić uczestnicząc w jej transmisji internetowej. Relacje internetowe nowenny popłyną m.in. z Jasnej Góry, Warszawy, Piekar Śląskich, Poznania, Gniezna i in., ale także i z Torunia.

19 marca br., w uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, transmisja internetowa nowenny będzie miała miejsce z kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła – sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin (O.O. Franciszkanie na toruńskim Podgórzu).

Intencją ogólnopolską tego dnia nowenny jest prośba: O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin.

Serdecznie zapraszamy 19 marca br. do sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin lub do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem kanału YouTube. Link podany na końcu artykułu.

Program nabożeństwa

21.00 – Apel Jasnogórski

Rozważanie
21.20 – Wspólne odmówienie nowenny

Nowennie przewodniczyć będzie bp Wiesław Śmigiel

21.25 – Czas świadectw. Przedstawiciele: Duszpasterstwa Kobiet, Nowego Pokolenia

Ojców i Domowego Kościoła.

Ok. 22.00 – zakończenie nabożeństwa.

W transmisję internetową można włączyć się również poprzez kanał YouTube.
Wystraczy użyć linku:


https://youtube.com/live/3xiQE6-qus0?feature=share

Link będzie aktywny w dniu nowenny.

Zapraszamy wszystkich wiernych, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia katolickie, by wspólną modlitwą objąć naszą Ojczyznę, potrzebę narodowej zgody i troskę o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia, aż po naturalną śmierć.

Więcej informacji na temat samej nowenny można uzyskać na stronie: www.nowenna2120.pl

Aktualności

Informacje

Sakramenty