Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Pielgrzymka do Gietrzwałdu – 1 czerwca 2024 r.

Relacja z pielgrzymki do Gietrzwałdu z dziećmi komunijnymi, ich rodzinami oraz innymi parafianami

W tym roku do Gietrzwałdu udaliśmy się 1 czerwca – w Dzień Dziecka. Wyjechaliśmy kilka minut po godzinie 8:00. Podróż przebiegła spokojnie; w trakcie jej trwania modliliśmy się różańcem oraz śpiewaliśmy piosenki. Przed godziną 10:00 dotarliśmy na miejsce, gdzie wysłuchaliśmy inspirującego wykładu na temat objawień Matki Bożej, które miały miejsce od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Maryja objawiała się tam (łącznie 160 razy) dwóm dziewczynkom: trzynastoletniej Justynie Szafrańskiej i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej.

Następnie, o godzinie 10:30, wzięliśmy udział we Mszy Świętej. W Eucharystii, oprócz naszej grupy, uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami z innych miejscowości oraz przybyli pielgrzymi. Wspólna modlitwa i atmosfera skupienia sprzyjały duchowej refleksji i umocnieniu wiary.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do cudownego źródełka, pobłogosławionego przez Matkę Bożą. Każdy z uczestników mógł z niego zaczerpnąć wody.

W czasie wolnym mieliśmy okazję na indywidualną modlitwę, a także na odpoczynek przy obiedzie, kawie i lodach. Był to moment wytchnienia i wspólnych rozmów, które umocniły więzi między parafianami.

W pozytywnej atmosferze, o godzinie 13:15, wyruszyliśmy z powrotem do Działdowa. Zadowoleni i duchowo umocnieni, wróciliśmy przed godziną 15:00. Wyjazd do sanktuarium był dobrym, miłym i pożytecznym doświadczeniem zarówno dla parafian, jak i księdza opiekuna.

Aktualności

Informacje

Sakramenty