Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Prace nad budową parkingu samochodowego na terenie przykościelnym wraz z chodnikami zostały wykonane

W piątk, 10 maja br., dokonano odbioru parkingu samochodowego wybudowanego na terenie przykościelnym naszej Parafii. Prace nad zrealizowaniem tego projektu trwały dokładnie miesiąc.

Przypominam, że projekt tego parkingu o charakterze ogólnodostępnym mający na celu poprawę infrastruktury w naszym mieście i życia jego mieszkańców został sfinansowany przez Gminę-Miasto Działdowo. W celu realizacji tego projektu nasza Parafia za zgodą Kurii Diecezji Toruńskiej użyczyła Gminie-Miastu Działdowo ziemię należącą do Parafii na okres 25 lat. Przy tej okazji jako Proboszcz w imieniu naszej Parafii pragnę serdecznie podziękować Gminie-Miastu Działdowo w osobie Pana Burmistrza Działdowa Grzegorza Mrowińskiego za życzliwość i przychylność w realizacji tego projektu, który służyć będzie nie tylko nawiedzającym nasze Sanktuarium Błogosławionych Męczenników, Patronów Działdowa, ale wszystkim mieszkańcom naszego miasta.

Przypominam również, że prace przy budowie parkingu przykościelnego oraz chodników od strony parkingu w stronę kościoła wraz z nasadzeniem drzewek i posiewem trawy zostały wykonane przez Firmę Budowlaną Pana Wojciecha Zgliczyńskiego, któremu serdecznie dziękuję za szybkie, sprawne i efektowne wykonanie tych prac.

Zgodnie z projektem parkingu nastąpiła zmiana organizacji ruchu: wjazd od strony Al. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a wyjazd na ul. Podkowińskiego. Proszę o przestrzeganie tych zasad w celu uniknięcia kolizji.

ks. Szymon Chachulski

Proboszcz

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty