Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

PIELGRZYMKA DO PIĘKNEJ KATALONII

Barcelona – Montserrat – Girona – Lourdes – Andora

DZIEŃ 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie o godz. 7:00. Wylot do Hiszpanii o godz. 9:20. Lądowanie w Barcelonie o godz. 12:35.  Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do centrum Barcelony. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i całodzienne zwiedzanie stolicy Katalonii. Przespacerujemy się śladami dzieł Antonio Gaudiego, który był nie tylko genialnym architektem, ale także osobą głęboko wierzącą (obecnie trwa jego proces beatyfikacyjny). Zobaczymy m.in.: nieukończoną od 1883 roku katedrę pokutną Sagrada Familia, Casa Mila (z zewnątrz), Casa Battlo (z zewnątrz), Park Guell. Dalsze zwiedzanie miasta: tłumnie odwiedzana reprezentacyjna aleja La Rambla, Barri Gotic – najstarsza dzielnica miasta sięgająca swoją historią czasów Imperium Rzymskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3
Po śniadaniu udamy się do Montserrat. Odwiedzimy tu położony w centrum górskiego masywu klasztor benedyktyński znany z kultu figury Matki Boskiej – Czarnej Madonny, zwanej po katalońsku „La Moreneta”. Tutaj duchowej przemiany doznał św. Ignacy Loyola – późniejszy założyciel zakonu jezuitów, a w 1982 pielgrzymował św. Jan Paweł II. Po południu wrócimy do Barcelony, gdzie zobaczymy dzielnicę Montjuic – znajduje się tu wioska olimpijska, która była areną Igrzysk w 1992 roku, a także ufortyfikowany Castell de Montjuic oraz Palau Nacional (z zewnątrz). Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4
Śniadanie, po którym wybierzemy się do Girony zwanej „Miastem Czterech Rzek”. Zwiedzając z przewodnikiem miejscowym zobaczymy: katedrę Santa Maria, kolegiatę Sant Feliu, łaźnie arabskie oraz dzielnicę żydowską. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lourdes.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Lourdes: Msza Święta, droga krzyżowa, czas wolny na indywidualną modlitwę i kąpiel w wannach z cudowną wodą. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym z lampionami. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6
Śniadanie, po którym przejazd na teren Andory – jednego z najmniejszych państw Europy malowniczo położonego w Pirenejach. Zwiedzanie szlakiem pielgrzymkowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 7
Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 13:25. Lądowanie w Warszawie o godz. 16:30. Zakończenie pielgrzymki.

 

Termin: 27.08-3.09.2024

Cena: 5 090 zł

Stali Klienci: 4 830 zł

 

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot samolotem w obie strony, opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 150-160 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 840;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (152,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (381,75 zł).

 

UWAGI:

 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: https://www.arcus.org.pl/arcus_informacje_wyjazdowe.html;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 44 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Jeżeli godziny przelotów na to pozwolą, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1. oraz śniadanie w dniu 8.;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.

 

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

 

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty