Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Pielgrzymka do Gietrzwałdu – 3.06.2023

Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej to miejsce, do którego 3 czerwca 2023 r., w pierwszą sobotę miesiąca, pielgrzymowały dzieci komunijne wraz z opiekunami i księżmi naszej parafii, by modlić się i zawierzać swoje życie Matce Bożej.

Pielgrzymka rozpoczęła się wyjazdem o godz. 8:00. Gietrzwałd oddalony jest od Działdowa w odległości 75 km, więc podróż trwała około 1,5 h. O godz. 10:00 miejscowy duszpasterz przedstawił historię objawień gietrzwałdzkich, które są jednymi z dwunastu na świecie i jedynymi w Polsce uznanymi przez Watykan za autentyczne.

Matka Boża objawiała się w Gietrzwałdzie dwóm młodym dziewczynom: trzynastoletniej Justynie Szafryńskiej i dwunastoletniej Barbarze Samulowskiej. Objawienia trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku.

Po interesującym wykładzie dotyczącym ukazania się Matki Bożej została odprawiona Msza św., po której, w czasie wolnym, można było m.in. zaczerpnąć wody z cudownego źródełka, zobaczyć Kalwarię Gietrzwałdzką, czy udać się na posiłek do miejscowej restauracji.

Aktualności

Informacje

Sakramenty