Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Peregrynacja Relikwii i Obrazu Błogosławionej Rodziny Ulmów w Dekanacie Działdowo 23-24 lutego 2024 r.

W piątek, 23 lutego 2024 r., w naszej Parafii miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Do naszego kościoła dotarły Relikwie i Obraz Błogosławionej Rodziny Ulmów. Ks. Proboszcz Janusz Kowalski z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie wraz ze swymi Parafianami przekazali wiernym z naszej wspólnoty Lucynie i Robertowi Mątowskim Relikwie i Obraz Wiktorii, Józefa i Ich dzieci, które zostały uroczyście wniesione. Po przywitaniu Relikwii oraz wizerunku Rodziny z Markowej, którego dokonali Państwo Monika i Grzegorz Szynkiewicz, rozpoczęła się Msza Św. Przewodniczył Jej Ks. Dziekan Stanisław Kadziński, a kazanie wygłosił Ks. Proboszcz Szymon Chachulski. Nawiązał On do wzorcowej postawy, jaką wykazała się Rodzina Ulmów. Mówił także o tym, że Ulmowie nie byli jedyni, ponieważ około 1000 Polaków zapłaciło życiem za ratowanie Żydów podczas II Wojny Światowej. Całość homilii dostępna jest w linku poniżej.

Po zakończeniu Mszy św. została odprawiona Droga Krzyżowa z rozważaniami ukazującymi bliski związek Błogosławionych Męczenników z miłosiernym i cierpiącym Chrystusem. Po nabożeństwie rozpoczęło się czuwanie modlitewne, trwające do godz. 21:00. Prowadzili je wierni z trzech działdowskich Parafii. W godzinie Apelu Jasnogórskiego zgromadzeni wierni oddali cześć Matce Bożej przez odśpiewanie Bogurodzicy, Apelu Jasnogórskiego i odmówienie dziesiątki Różańca Świętego, po czym zostało udzielone błogosławieństwo Relikwiami bł. Rodziny Ulmów.

Następnego dnia, w sobotę, od godz. 8:00 do 11:00 wierni z Parafii: Białuty, Iłowo, Burkat, Narzym, Turza Wielka, trwali w modlitewnym czuwaniu przed Obrazem i Relikwiami. O godz. 11:20 nastąpiło pożegnanie Relikwii i Obrazu oraz przekazanie Ich do Dekanatu Lidzbark.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz wysłuchania zarejestrowanych nagrań.

Przywitanie Relikwii i Obrazu Błogosławionej Rodziny Ulmów – Pani Monika Szynkiewicz
https://drive.google.com/file/d/1QxxK5TgFFibNuQZvIBr2A172hX7Qc-8y/view?usp=drive_link

Kazanie – Ks. Proboszcz Szymon Chachulski
https://drive.google.com/file/d/1ngw9asZDU_-AdPRxt33F_FdqOT5WgDAf/view?usp=drive_link

Aktualności

Informacje

Sakramenty