Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła – 04.09.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, Tygodnik katolicki „Niedziela” z dodatkiem w postaci magazynu „Bliżej życia z wiarą” w cenie 10 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej).

 

 1. Dziś na sumie o godz. 10.30 poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Po sumie różaniec i spotkanie Róż Różańcowych w salce parafialnej, zaś podczas Mszy św. 12.00 poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych.

 

 1. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 Jego Ekscelencja Ks. Bp Wiesław Śmigiel udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Prośmy o pełnię darów Ducha Świętego dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przystąpią w przyszłym roku do I Komunii św. odbędzie się w czwartek, 8 września, po Mszy św. o godz. 18.00 a dla rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek, 13 września również po Mszy św. o godz. 18.00. (Kandydaci do bierzmowania to uczniowie klas pierwszych szkół ponadpodstawowych).

 

 1. Dzieci komunijne zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższą niedzielę (11 września) po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele.

 

 1. Zapraszamy na autokarową Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy nie jak ogłaszaliśmy w sobotę, 24 września a w niedzielę 25 września. br. Wyjazd w sobotę 24 września o godz. 23.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii a koszt ok. 100 zł.

 

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy sprawowanie Mszy św. gregoriańskiej za śp. ks. kan. Mariana Ofiarę.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za prace pielęgnacyjne w ogrodach wokół kościoła i na plebanii po kolejnym etapie malowania.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty