Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2021

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W czasie zbiórki przy okazji poświęcenia pojazdów zebraliśmy 1613,50zł., które zostały przekazane akcji MIVA Polska dla misjonarzy na zakup pojazdów.

 

 1. W poniedziałek 1 sierpnia po południu i 2 sierpnia przez cały dzień, wszyscy którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej, złożą wyznanie wiary i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać odpust zupełny, tak zwany Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu

 1. Jutro po Mszy św. o godz. 7.00 z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego wyruszy Piesza Pielgrzymka – Grupa Działdowska na Jasną Górę.

 

 1. Jutro, 1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy dzielnie walczyli o odzyskanie wolności.

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Czwartek miesiąca o godz. 17.00 na Mszę św. o nowe i święte powołania kapłańskie

– w I Piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, po niej różaniec. Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z posługą sakramentalną.

– w I Niedzielę suma w intencji Róż Różańcowych, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce parafialnej.

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. św. Alfonsa Marii Ligouriego, w czwartek wsp. św. Jana Vianneya, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

 1. W lipcu i sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 1. Informujemy, że posiadamy już księgę intencji mszalnych na przyszły, 2023 rok. Tych parafian, którym zależy na konkretnym terminie Mszy św., zwłaszcza ślubnych, jubileuszowych czy rocznicowych, prosimy o rezerwację. Nie przyjmujemy jeszcze ofiar na przyszły rok a tylko rezerwujemy termin.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że od pewnego czasu zdarzają się sytuacje, w których została zamówiona intencja Mszalna a nie złożono żadnej ofiary. Te Msze zostały oczywiście odprawione. Przypominamy, że stypendium mszalne, które składamy przy okazji zamawiania Mszy św. stanowi utrzymanie kapłanów. W związku z tym, przy intencjach zamówionych a do których nie dołączono ofiary będziemy dopisywać w gazetce parafialnej i na tablicy ogłoszeń słowo „rezerwacja”.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom za prace pielęgnacyjne w ogrodach wokół kościoła.

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty