Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy 2 312,80 zł. Jałmużna wielkopostna składana w Wielkim Poście pod ołtarzem wyniosła 1 098,05 zł, a skarbonki złożone do kosza przy ołtarzu Matki Bożej zostaną przekazane do Działdowskiego Centrum Caritas. Ze sprzedaży palm w minione niedziele ministranci zebrali na wyjazd wakacyjny 3 419,65 zł.

 

 1. Dziś Msze św. w następującym porządku: o godz. 6.00 – Rezurekcja, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00.

 

 1. Wszystkie dzieci zapraszamy do Grobu Pańskiego, gdzie jest dla nich przygotowany koszyk ze słodyczami.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, a kolekta przeznaczona będzie na tzw. Fundusz Katedralny. W tym dniu tradycyjnie odczytujemy list Rektora KUL-u.

 

 1. Następna niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Podczas Oktawy Wielkanocnej nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.45. Dziś i jutro o godz. 10.15.

 

 1. W Piątek Wielkanocny ze względu na oktawę nie obowiązuje post.

 

 1. Przypominamy, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26 maja br.)

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

– w I Czwartek o godz. 17.00 Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne

 

– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30 do 17.00.

 

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych

 

– w I Niedzielę suma o godz. 10.30 w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce.

 

 1. Dziękujemy Panom: Kościelnemu i Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi Concentus, Działdowskiej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją kapelmistrza Andrzeja Borowskiego i wszystkim zaangażowanym Parafianom za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za złożone ofiary na kwiaty. Wszystkie te wydarzenia zostały uwiecznione przez Panów fotografów: Wojciecha Solarza i Rajmunda Szczepańskiego. Zainteresowanych zdjęciami z liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy do zakładu fotograficznego Pana Wojciecha Solarza. Dziękujemy również za prace porządkowe w kościele przed świętami.

 

 1. Jak już informowaliśmy, w poniedziałek 22 kwietnia br., odbędzie się w naszej Parafii wizytacja biskupia. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18.30 młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania. W związku z tym wydarzeniem zapraszamy w piątek, 5.04, po Mszy św. o godz. 18.00 na spotkanie organizacyjne rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a młodzież na indywidualne spotkania z kapłanami w sobotę od godz. 10.00 w salce plebanijnej – I grupa oraz od godz. 14.30 – II grupa.

 

 1. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia (7 kwietnia br.) w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się koncert połączony z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich Parafian wraz z kapłanami na to spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę i muzykę – Działdowskie Duszpasterstwo Młodzieży wraz z zespołem „Pod Krzyżem”. Zapraszają organizatorzy.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę śp. Mariannę Panek, l. 68 oraz śp. Andrzeja Marchlewskiego, l. 66 (jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia o godz. 14.00). Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy wiele radości i pokoju ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz błogosławionych Świąt i pogodnych chwil spędzonych w gronie rodzinnym. Niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego. Modlitwą ogarniamy wszystkich chorych i cierpiących. Niech nasza obecność przy grobach najbliższych będzie, dzięki Zmartwychwstaniu Pańskiemu, wyrazem naszej nadziei na ponowne spotkanie z nimi w Królestwie naszego Niebieskiego Ojca.

Aktualności

Informacje

Sakramenty