Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 09.04.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „ Niedziela”

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza.

 

 1. Dziś Msze św. w następującym porządku: 6.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 (z chrztami) i 17.00.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną. Prosimy, by biorący udział w konkursie pozostali w kościele. Lista nagrodzonych znajduje się w gazetce parafialnej. A wszystkie dzieci zapraszamy do Grobu Pańskiego, gdzie jest dla nich koszyk ze słodyczami.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja.

 

 1. Następna niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Podczas Oktawy Wielkanocnej nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.45. Dziś i jutro o godz. 10.15.

 

 1. W Piątek Wielkanocny ze względu na oktawę nie obowiązuje post.

 

 1. Przypominamy, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (4 czerwca 2023 r.)

 

 1. Dziękujemy panom Kościelnemu i Organiście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi Concentus, Działdowskiej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją kapelmistrza Andrzeja Borowskiego i wszystkim zaangażowanym Parafianom za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego, Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za złożone ofiary na kwiaty. Wszystkie te wydarzenia zostały uwiecznione przez panów fotografów Wojciecha Solarza i Rajmunda Szczepańskiego. Zainteresowanych zdjęciami z liturgii Triduum Paschalnego zapraszamy do zakładu fotograficznego pana Wojciecha Solarza. Dziękujemy również za prace porządkowe w kościele przed świętami i na plebanii po zakończeniu kolejnego etapu prac remontowych.

 

 1. Pragniemy już dziś poinformować Parafian i serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w PARAFIALNYCH MISJACH ŚWIĘTYCH, które odbędą się w dniach 11-18 czerwca br. Misje poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Od dziś po każdej Mszy św. będziemy się modlić za wstawiennictwem Błogosławionych Męczenników, naszych patronów, w intencji owocnego przeżycia misji świętych.

 

 1. Przypominamy, że w dniach 4 – 14 lipca 2023 organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Włoch. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeniowej i na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym bądź telefonicznie na nr tel. ujęty w planie pielgrzymki.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności nasze Parafianki, śp. Krystynę Olkowską, l.81 oraz śp. Bożenę Dąbrowską l.69, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, 10 kwietnia o godz. 12.30.  Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego. Modlitwą ogarniamy wszystkich chorych i cierpiących życząc wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze dzielenia się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego, zwycięstwa życia na śmiercią. Niech obecność nasza przy grobach najbliższych będzie wyrazem naszej nadziei na spotkanie z nimi w Królestwie Boga Ojca.

Aktualności

Informacje

Sakramenty