Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela”.

Pragniemy poinformować, że od 4 czerwca będzie się ukazywać nowość wydawnictwa sygnowanego szyldem Niedzieli, zatytułowana „Niedziela. Magazyn”. Wydawcy chcą się w nim skupić na tematyce historycznej, szczególnie z zakresu historii Kościoła i jego związków z narodem.  „Niedziela. Magazyn” w założeniu jest kwartalnikiem – co oznacza, że będzie on w sprzedaży przez kilka tygodni – i będzie kosztował 15 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dzieci komunijne złożyły ofiarę dla parafii w kwocie 2800 zł. (z tej kwoty zostały zakupione 4 lichtarze ołtarzowe wraz ze świecami), a na misje 3030 zł. Dziś po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać datki do puszek na wakacyjny wyjazd w góry. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel składane.

 

 1. Dziś na sumie parafialnej ostatnia procesja wielkanocna. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w liturgii.

 

 1. W piątek, 2 czerwca na Mszy o godz. 18.00 J. E. Ks. Bp Józef Szamocki udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

 

 1. Dziś na sumie parafialnej 1 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Wikariusz Mateusz Starczewski. Księdzu Mateuszowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki kapłanów.

 

 1. Nabożeństwo do św. Charbela dziś w łączności z majowym po sumie parafialnej.

 

 1. Dziś o godz. 12.00 Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 rozpocznie się w naszej parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do poniedziałku do Mszy św. o godz. 17.00. Nabożeństwo majowe w poniedziałek o godz. 16.30. Prosimy Parafian o wykorzystanie czasu adoracji na modlitwę o dobre przygotowanie do owocnego przeżycia parafialnych misji świętych, które odbędą się w dniach od 11 do 18 czerwca br. Informujemy ponownie, że Msze św. zamówione w dni powszednie w tygodniu misyjnym (czyli od 12 do 17 czerwca) na godz. 17.00, będą odprawione o godz. 18.00. W programie tygodnia misyjnego w dni powszednie są tylko dwie Msze św.: o godz. 9.00 i 18.00.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca na Mszy o godz. 12.00 odbędzie się promocja nowych ministrantów. Ogarnijmy ich naszą modlitwą, by wiernie służyli Panu Bogu przy ołtarzu.

 

 1. Zapraszamy w przyszłą niedzielę, 4 czerwca na godz. 18.00 na koncert chóru Concentus zatytułowany „Światła Północy”. Wstęp wolny.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe a od czwartku, 1 czerwca na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 ( w poniedziałek o 16.30) a w niedziele po sumie o godz. 10.30.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wsp. św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, a za tydzień Niedziela Trójcy Świętej i zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Za dwa tygodnie, 11 czerwca uroczystość Odpustu w naszej parafii ku czci Błogosławionych Męczenników, Patronów Działdowa. Suma odpustowa o godz. 12.00, a po niej procesja eucharystyczna. Prosimy o niesienie sztandarów, feretronów i baldachimu.

Równocześnie tego dnia rozpoczną się w naszej parafii misje święte, które poprowadzą ojcowie Redemptoryści. Dziś przy wyjściach z kościoła prosimy o zabranie ze sobą programu misji świętych i zapoznanie się z nim w domu, aby zaplanować swoje obowiązki i dostosować je tak, by wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. W związku z misjami zapraszamy radnych parafialnych na spotkanie Rady Parafialnej w środę, 31maja po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja wyruszy z kościoła św. Wojciecha, po Mszy św. o godz. 9.00. Już dziś zapraszamy dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji na próby od poniedziałku, 5 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy chętne Panie do poprowadzenia prób sypania kwiatków. Prosimy Parafian o przygotowanie ołtarzy a mieszkańców ulicy Matejki o zbiórkę pieniędzy na kwiaty do ołtarzy. Prosimy też, by dzieci komunijne wzięły udział w procesji w strojach komunijnych.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

–  w I Czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. W tym miesiącu odwiedziny chorych odbędą się w czasie misji świętych, a dokładnie 16 czerwca po Mszy św. o godz. 9.00. Prosimy rodziny czy też sąsiadów o przekazanie tej informacji chorym, których odwiedzamy zazwyczaj w I Sobotę

– w I Niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, a po niej różaniec i spotkanie w salce.

 

 1. W sobotę, 3 czerwca odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Gietrzwałdu. Są jeszcze wolne miejsca dla Parafian. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Prosimy o uiszczanie w tym tygodniu opłat za pielgrzymkę, w zakrystii bądź w biurze parafialnym, w wysokości 35 zł. od osoby. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

 

 1. Uczestników parafialnej pielgrzymki do Włoch, która odbędzie się w dniach od 4 do 14 lipca, zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe do salki pod kościołem w poniedziałek, 5 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Już dziś chcemy zaprosić na wydarzenie ewangelizacyjne jakim jest Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej do Częstochowy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 1 do 12 sierpnia br. Informacje o przewodnikach, trasie i grupach znajdziemy na stronie pielgrzymka.diecezjatorun.pl

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty