- Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.
- „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła zarówno składane na tacę, jak i wpłacane na konto bankowe naszej Parafii. Dzieci po I Komunii św. złożyły w Białym Tygodniu w ramach akcji „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji ” ofiary w wysokości 2 395 zł. Dziękujemy Parafianom, którzy wczoraj pomogli w sprzątaniu naszej świątyni. Kolejne sprzątanie kościoła w sobotę, 30.05, o godz. 9.00.
- Dziś, w niedzielę 24 maja, o godz. 12.00 Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu przyjęły pierwszy raz Komunię św.
- Dziś na sumie parafialnej ostatnia procesja wielkanocna. Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowywali i nieśli podczas procesji chorągwie i feretron. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w liturgii. Za tydzień (31.05) Niedziela Trójcy Świętej i zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.
- We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszych mamach prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej, a dla zmarłych mam wypraszajmy radość nieba.
- W czwartek, 28 maja, przypada 85 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego w obozie koncentracyjnym KL Soldau. Prośmy w naszych modlitwach za jego wstawiennictwem o potrzebne dla nas łaski i o rychłą jego kanonizację.
- Także w czwartek, 28 maja, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Charbela.
- Również w czwartek, 28 maja po Mszy św. o godz. 18.00 i po nabożeństwie do św. Charbela rozpocznie się w naszej Parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do piątku do godz. 17.00. Prosimy te osoby, które adorowały Pana Jezusa w nocy w czasie ekstremalnej Drogi Krzyżowej o podjęcie tej samej posługi w czasie wieczystej adoracji kontaktując się wcześniej z Panią Ireną Orłowską.
- W piątek, 29 maja, przybędą pieszą pielgrzymką pielgrzymi z Żuromina i ok. godz. 17.00 wezmą udział we Mszy św. na placu obozowym przy ul. Grunwaldzkiej.
- W tym tygodniu zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po sumie o godz. 10.30. Zachęcamy Parafian do składania kwiatów, jako wotum wdzięczności, przy ołtarzu Matki Bożej.
- Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (jest to zarazem Dzień modlitw o świętość kapłanów Diecezji Toruńskiej), także w czwartek wspomnienie dowolne bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, a w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
- W sobotę, 6 czerwca br. odbędzie się na Polach Lednickich Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica2000. Koszt wyjazdu na to wydarzenie to 140 zł, a zapisy u ks. Szymona Stawickiego (po Mszy św. bądź przez telefon: 508 858 070). Wyjazd z parkingu przy naszym kościele w sobotę 6 czerwca o godz. 7:30. Zapraszamy młodzież naszej Parafii.
- Parafia św. Wojciecha w Nidzicy po raz piąty organizuje 2-dniową pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w dniach 5-6 czerwca (piątek i sobota po Uroczystości Bożego Ciała). Więcej informacji na: plakacie w gablocie, stronie internetowej: www.wojciechnidzica.pl/pielgrzymka oraz na Facebooku: facebook.com/nidzickapielgrzymka.
- Duszpasterstwo Młodzieży „Kotwica” w wakacje każdego roku, organizuje wielkie wydarzenie dla młodych ludzi. W tym roku pod hasłem „W kontakcie”. Odbędzie się ono od 9-12 lipca w Zamku Bierzgłowskim. Młodzi ludzie będą doświadczać bycia w zdrowym i bezpiecznym kontakcie ze sobą samym, z innymi i z Bogiem. W programie koncerty, konferencje, piękne liturgie. Organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie i opiekę nad młodymi. Wydarzenie skierowane do młodych w wieku od 12 do 25 lat. Więcej informacji na mediach społecznościowych „Kotwicy” oraz na plakacie w gablocie.
- Spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na autokarową pielgrzymkę na Pomorze Zachodnie w dniach 26 – 28 czerwca br. odbędzie się we wtorek, 2.06, po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Na spotkaniu uiszczamy pozostałą kwotę za udział w pielgrzymce w wysokości 850 zł.
- W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę śp. Halinę Leśnikowską, l. 92. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy jej radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.
- Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.