Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za dar ołtarza w postaci kompletu obrusów, nowego ornatu i ofiary pieniężnej na cele parafialne /w sumie 2 000 zł/.

 

 1. Wczoraj, 18 maja, o godz. 12.00 dzieci z naszej Parafii przystąpiły do I Komunii św. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu we Mszy św.: dziś o godz. 12.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. W poniedziałek dzieci złożą swoją ofiarę dzieciom misji, a we wtorek dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki swojej I Komunii św. Prosimy Parafian, by w czasie Mszy św. w Białym Tygodniu nie zajmować miejsc w ławkach przygotowanych dla dzieci

 

 1. Dziś na sumie parafialnej ostatnia procesja wielkanocna. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w liturgii. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej i zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W czwartek, 16.05, rozpoczęła się nowenna przed święceniami kapłańskimi, które będą miały miejsce w katedrze toruńskiej w sobotę 25 maja o godz. 10.00. Nowenna odmawiana jest w łączności z nabożeństwem majowym.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele i uroczystości po sumie o godz. 10.30. Zachęcamy do składania kwiatów wdzięczności przy figurze Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W niedzielę, 26 maja o godz. 12.00 Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu przyjęły pierwszy raz Komunię św. Spotkanie dla tych dzieci i ich rodziców w piątek, 24 maja, o godz. 15.30 w kościele, a po nim spowiedź dzieci.

 

 1. W sobotę, 1 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę z dziećmi I-komunijnymi do Gietrzwałdu. Zapisy w zakrystii bądź w biurze parafialnym. Koszt pielgrzymki to 30 zł od osoby.

 

 1. W środę, 22 maja, o godz. 11.15 przy kościele św. Wojciecha odbędzie się poświecenie krzyża misyjnego, a bezpośrednio po nim rozpocznie się procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarz parafialny.

 

 1. W sobotę, 1 czerwca, młodzież z całej Polski zgromadzi się na Polach Lednickich na XXVIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Na to spotkanie jest organizowany wyjazd autokarowy z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie, a jego organizatorem jest ks. Maciej Kozłowski – wikariusz tej Parafii, który przyjmuje zapisy do 26 maja.

 

 1. Akcja Katolicka przy Parafii św. Wojciecha w Działdowie organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę, 15 czerwca. Wyjazd 14 czerwca o godz. 23.00 z placu przy kościele św. Wojciecha. Koszt wyjazdu 95 zł od osoby. Zapisy na pielgrzymkę w kolejne niedziele (26 maja, 2 czerwca i 9 czerwca) przy kościele św. Wojciecha po Mszach św. Powrót w sobotę, 15 czerwca ok. godz. 22.00. Informacje pod nr tel. 604 204 907.

 

 1. Przypominamy, że w związku z powstaniem parkingu nastąpiła zmiana organizacji ruchu: wjazd od strony Al. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a wyjazd na ul. Podkowińskiego. Prosimy o przestrzeganie tych zasad w celu uniknięcia kolizji.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę śp. Krystynę Bartołd, l. 70 (jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 20.05 o godz. 10.00). Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy jej radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym jubileusze, urodziny i imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.

Aktualności

Informacje

Sakramenty