Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26.05.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła zarówno składane na tacę, jak również wpłacane na konto bankowe naszej Parafii i ofiarowywane indywidualnie w formie gotówkowej. Dzieci po I Komunii św. złożyły w Białym Tygodniu w ramach akcji „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji ” ofiary w wysokości 2 142 zł.

 

 1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej i zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Dziś o godz. 12.00 Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św.

 

 1. W piątek, 31 maja, przybędą pieszą pielgrzymką pielgrzymi z Żuromina i ok. godz. 17.00 wezmą udział we Mszy św. na placu obozowym przy ul. Grunwaldzkiej.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej w salce plebanijnej.

 

 1. We wtorek, 28 maja, przypada 83 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego w obozie koncentracyjnym KL Soldau. Prośmy w naszych modlitwach za jego wstawiennictwem o potrzebne dla nas łaski i o rychłą kanonizację. W tym dniu w Centrum Aktywności Organizacji Pozarządowych na ul. Zamkowej 6 odbędzie się konferencja historyczna pt.: „Prawda i pamięć o ofiarach II wojny światowej”, a o godz. 9.30 zostanie złożona wiązanka kwiatów pod tablicą naszych Błogosławionych Patronów Męczenników przy naszym kościele.

 

 1. Również we wtorek, 28 maja, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Charbela.

 

 1. Także we wtorek, 28 maja po Mszy św. o godz. 18.00 i po nabożeństwie do św. Charbela rozpocznie się w naszej Parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do środy do godz. 17.00. Prosimy te osoby, które adorowały Pana Jezusa w nocy w czasie ekstremalnej Drogi Krzyżowej o podjęcie tej samej posługi w czasie wieczystej adoracji kontaktując się wcześniej z Panią Ireną Orłowską.

 

 1. W sobotę, 1 czerwca br. organizujemy autokarową pielgrzymkę z dziećmi I-komunijnymi do Gietrzwałdu. Zapisy w zakrystii bądź w biurze parafialnym.

 

 1. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (30 maja). W tym roku procesja wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 9.00. Już dziś zapraszamy dziewczynki, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji na próby od poniedziałku, 27 maja po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy chętne Panie do poprowadzenia prób sypania kwiatków. Prosimy Parafian o przygotowanie ołtarzy, a mieszkańców ulicy Matejki o zbiórkę pieniędzy na kwiaty do ołtarzy. Prosimy również o udział w procesji dzieci komunijne w strojach komunijnych. Bezpośrednio po zakończeniu procesji w kościele św. Wojciecha będzie sprawowana Msza św.

 

 1. Biskup Toruński Wiesław Śmigiel udziela wszystkim wiernym Diecezji Toruńskiej oraz osobom przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja oraz od charakteru pokutnego tego dnia.

 

 1. Od soboty, 1 czerwca, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w najbliższą niedzielę po sumie odpustowej o godz. 12.00.

 

 1. Za dwa tygodnie, 9 czerwca, w naszej Parafii Uroczystość Odpustu ku czci Błogosławionych Męczenników, Patronów naszej Parafii i Działdowa. Suma odpustowa o godz. 12.00, a po niej procesja eucharystyczna. Prosimy o niesienie sztandarów, feretronów i baldachimu. W tym dniu po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się koncert chóru Concentus.

 

 1. W tym tygodniu zapraszamy w I Sobotę (1.06) o godz. 00 na Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną (ks. Mateusz odwiedzi swoich chorych za tydzień tj. 8 czerwca)

 

 1. Za tydzień, 2.06, w I Niedzielę, o godz. 10.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, a po niej różaniec i spotkanie w salce.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek Święto Nawiedzenia NMP, a w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.

 

 1. Akcja Katolicka przy Parafii św. Wojciecha w Działdowie organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę, 15 czerwca. Wyjazd 14 czerwca o godz. 23.00 z placu przy kościele św. Wojciecha. Koszt wyjazdu 95 zł od osoby. Zapisy na pielgrzymkę w kolejne niedziele (26 maja, 2 czerwca i 9 czerwca) przy kościele św. Wojciecha po Mszach św. Powrót w sobotę, 15 czerwca ok. godz. 22.00. Informacje pod nr tel. 604 204 907.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty