Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Niedziela TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 04.06.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela” oraz kwartalnik „Niedziela. Magazyn” w cenie 15 zł.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta Ministranci w zeszłą niedzielę do puszek na wakacyjny wyjazd zebrali 1739,10 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia uroczystości udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, która złożyła dar dla parafii w kwocie 1600 zł., z której zakupione zostały dzwonki liturgiczne ołtarzowe i dwie kropielnice przy wyjściach bocznych z kościoła.

 

 1. Dziś Niedziela Trójcy Świętej i zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 różaniec, po nim spotkanie Róż Różańcowych w salce pod plebanią, a na Mszy św. o godz. 12.00 promocja nowych ministrantów.

 

 1. Zapraszamy dziś, w niedzielę 4 czerwca na godz. 18.00 na koncert chóru Concentus zatytułowany „Światła Północy”.

 

 1. W poniedziałek, 5 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 w salce pod kościołem spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Włoch.

 

 1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu o godz. 7.30, 9.00 (po niej procesja, w tym roku z kościoła św. Wojciecha do naszego kościoła), po procesji Msza św. ok. godz. 12.00 i o godz. 17.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, a w czasie procesji o niesienie feretronów, sztandarów i baldachimu. Dziewczynki chętne do sypania kwiatków zapraszamy na próby od jutra, 5 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy chętne Panie do poprowadzenia prób. Dzieci komunijne uczestniczą w procesji w strojach komunijnych. W tzw. oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00. Za tydzień w niedzielę procesja po sumie odpustowej o godz. 12.00.
 2. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, uroczystość Odpustu w naszej parafii ku czci Błogosławionych Męczenników, Patronów Działdowa. Suma odpustowa o godz. 12.00, a po niej procesja eucharystyczna. Prosimy o niesienie sztandarów, feretronów i baldachimu. W związku z odpustem prosimy Parafian o pomoc w przygotowaniu świątyni i obejścia:

– w piątek (9 czerwca) zapraszamy mężczyzn do pomocy w sprzątaniu chodników wokół kościoła i cięciu trawy oraz krzewów na godz. 9.00

– w sobotę (10 czerwca) zapraszamy na generalne sprzątanie kościoła o godz. 9.00.

 1. Również w przyszłą niedzielę, 11 czerwca, rozpoczną się w naszej parafii Misje Święte, które potrwają do następnej niedzieli, 18 czerwca br. Misje poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Przy wyjściach z kościoła znajduje się informator z zaproszeniem i szczegółowym programem misji, który prosimy zabrać ze sobą. W programie misji w dni powszednie odprawiane będą dwie Msze św.: o godz. 9.00 i 18.00. W tygodniu misyjnym codziennie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.

 

 1. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w najbliższą niedzielę po sumie odpustowej o godz. 12.00.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. św. Bonifacego, we wtorek wsp. dow. bł. Marii Karłowskiej, której relikwie znajdują się w naszej świątyni, w czwartek urocz. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

 

 1. Akcja Katolicka przy parafii św. Wojciecha zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę dnia 17 czerwca br. (sobota). Koszt 110 zł., a szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeniowej.
 2. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę, śp. Elżbietę Stanisławską, l.74. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy jej radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty