Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Niedziela Palmowa – 24.03.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Na dekoracje związane z Triduum Paschalnym zebraliśmy 788 zł. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy ewangeliarzu. Skarbonki z ofiarowaną jałmużną wielkopostną można złożyć do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Dziś ministranci rozprowadzają palmy wielkanocne własnoręcznie przez nich wykonane. Zebrane ofiary przeznaczone będą na ich wyjazd wakacyjny.

 

 1. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale poprzedzone kazaniem pasyjnym o godz. 16.15.

 

 1. Dziś po sumie ostatni dzień Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 

 1. Spowiedź wielkanocna z udziałem kapłanów z dekanatu w naszej Parafii jutro, 25.03, tj, w Wielki Poniedziałek, od godz. 9.00 do 10.00 (o godz. 10.00 Msza św.), a po południu od 16.00 do 17.30. Będzie też okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w czasie Gorzkich Żali od godz. 20.45 do 22.00. Ze względu na wyjazdy kapłanów do innych Parafii w dekanacie na spowiedzi w tym tygodniu będzie ograniczona możliwość skorzystania ze spowiedzi przed Mszami św.

 

 1. Jutro, 25 marca, o godz. 10.00 Msza św. będzie sprawowana w intencji rodzin, które utraciły swoje dzieci. Po Mszy św. nastąpi złożenie prochów dzieci w grobie na cmentarzu komunalnym.

 

 1. W Wielki Wtorek, 26 marca, od godz. 9.00 rozpoczną się prace przy budowaniu konstrukcji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zapraszamy osoby chętne do pomocy.

 

 1. Zapraszamy na obchody Triduum Paschalnego:

 

– w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00. Zachęcamy do adoracji w następującym porządku:

19.15 – 20.00 – mieszkańcy z ulic: Dębowej, Sosnowej, Cisowej, Bukowej, osiedla Komornik i Osiedla Malarzy, Malinowa i ulic po prawej stronie w drodze na Malinowo

20.00 – 21.00 – mieszkańcy z ulicy Leśnej, Osiedla Młodych i Ogródki

21.00 – 22.00 – mieszkańcy z ulic: Rydygiera, Świerkowej, Modrzewiowej, Wrzosowej Biedrawiny i Malewskiej

 

– w Wielki Piątek początek adoracji w Ciemnicy od godz. 10.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00 wg porządku z czwartku. Ofiary złożone przy okazji adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 20.45 odśpiewamy Gorzkie Żale. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach rozważania i pieśni pasyjne poprowadzi chór Concentus. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (wierni w wieku między 18. a 60. rokiem życia mogą w tym dniu zjeść jeden pełny, ale bezmięsny posiłek do syta oraz dwa skromne inne posiłki).

 

– w Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 10.00. Pokarmy na stół wielkanocny będziemy święcili na placu przy kościele o godz.: 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00. W Wielką Sobotę nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, lecz zaleca się je jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na obrzędy Wigilii Paschalnej przynosimy świece. Prosimy o zabezpieczenie świec przed wylewaniem wosku.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o godz. 6.00 rozpocznie się procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Na Mszy św. zagra Orkiestra dęta pod dyrekcją kapelmistrza Andrzeja Borowskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Pozostałe Msze w porządku niedzielnym.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy wczoraj pracowali przy sprzątaniu naszej świątyni i porządkowaniu terenu wokół niej.

 

 1. W dniach 5–6 kwietnia br. organizowana jest Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę i do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej. Wyjazd z parkingu św. Wojciecha w Działdowie w piątek, 5 kwietnia o godz. 6.40. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej. Zapisy pod nr tel. 510 499 875.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Marka Witeckiego, l. 64 oraz śp. Jana Zawadzkiego, l. 72 (jego pogrzeb odbędzie się jutro, 25.03, o godz. 14.30). Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego Wielkiego Tygodnia.

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty