Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”. Od dziś będzie można nabywać w naszej Parafii dwumiesięcznik „Misyjne drogi” poświęcony pracy misjonarzy na całym świecie. Koszt jednego egzemplarza to 7 zł, a pieniądze ze sprzedaży tego czasopisma będą ofiarą złożoną na rzecz misji. Osoby zainteresowane stałą prenumeratą prosimy o kontakt z kapłanami po Mszy św.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. Dziękujemy osobom, które adorowały Pana Jezusa w czasie naszej Wieczystej Adoracji z wtorku na środę (28/29 maja).

 

 1. Dziś o godz. 10.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, a po niej różaniec i spotkanie w salce.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30, a dziś po sumie o godz. 10.30 (za tydzień po sumie odpustowej o godz. 12.00). W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków z kwiatów i ziół. Składamy przy tej okazji serdeczne podziękowanie Parafianom za przygotowanie ołtarzy z dekoracjami kwiatowymi na trasie procesji Bożego Ciała, Panom przygotowującym brzózki, osobom niosącym chorągwie i feretron, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Panu Kościelnemu i Panu Organiście, Służbie Liturgicznej oraz wszystkim, którzy uczestniczyli czynnie w przygotowaniu i przeżyciu uroczystości Bożego Ciała.

 

 1. Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w najbliższą niedzielę po sumie odpustowej o godz. 12.00.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

–  w I Czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi

 

 1. Za dwa tygodnie, 16.06, na Mszy św. o godz. 12.00 promocja nowych ministrantów.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie bł. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu przypada światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów oraz nie obowiązuje post piątkowy), a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. W następną niedzielę, 9 czerwca, będziemy przeżywać w naszej Parafii Uroczystość Odpustu ku czci Błogosławionych Męczenników Abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Bpa Leona Wetmańskiego, Patronów naszej Parafii i Działdowa. W tym dniu kazania będzie głosił ks. Prałat Daniel Adamowicz, Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej oraz będzie on przewodniczył Sumie odpustowej o godz. 12.00, a po niej procesja eucharystyczna. Prosimy o niesienie sztandarów, feretronu i baldachimu. W tym dniu po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się koncert chóru Concentus, na który serdeczne zapraszamy.

W związku z odpustem prosimy Parafian o pomoc w przygotowaniu świątyni i obejścia:

– w piątek (7 czerwca) na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do pomocy w sprzątaniu chodników wokół kościoła i cięciu trawy oraz krzewów

– w sobotę (8 czerwca) na godz. 9.00 zapraszamy na generalne sprzątanie kościoła.

 

 1. W piątek, 7 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada 25-ta rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Toruniu. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar tego spotkania oraz beatyfikacji ks. Stefana W. Frelichowskiego – kapłana naszej Diecezji, który dał świadectwo wiary i miłości aż po ofiarę z własnego życia w obozie koncentracyjnym w Dachau. W tym dniu na godz. 21.00 zapraszamy na apel słowno-muzyczny przy bramie Działdowo obok naszej świątyni, przy której mieszkańcy naszego regionu uczestniczyli w spotkaniu ze św. Janem Pawłem II na toruńskim lotnisku 25 lat temu.

 

 1. W dniach 12 – 14 lipca br. (piątek-niedziela) organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową w Sudety. W programie m.in.: Wambierzyce (Sanktuarium ze słynną figurą Matki Bożej Wambierzyckiej i ruchoma szopka); Krzeszów (Duchowa Stolica Śląska z pocysterskim kompleksem klasztornym); Świątynia Wang; Wodospad Kamieńczyk; Świeradów Zdrój (Dom Zdrojowy); Zamek Czocha; Siedlęcin (wieża książęca) i Wrocław (zwiedzanie miasta, rejs statkiem po Odrze). Koszt: 870 zł od osoby. W cenie opłaty za: przejazd autobusem, zakwaterowanie w hotelu z pełnym wyżywieniem (Karpacz „Krucze skały”), ubezpieczenie, bilety wstępów, przewodnicy.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności nasze Parafianki: śp. Marię Maciejewską, l.70 oraz śp. Lucję Wasiłowską, l. 94. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty