Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.
  2. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wsp. św. Jana Bosko, w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Podczas Mszy św. błogosławieństwo świec. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami do poświęcenia na Mszę św. o godz. 17.00. Szczególną modlitwą w tym dniu będziemy ogarniali osoby konsekrowane a kolekta przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie. W piątek wsp. św. Błażeja i obrzęd błogosławieństwa Błażejowego, chroniącego od chorób gardła. W niedzielę z racji wsp. św. Agaty będziemy święcili chleb św. Agaty chroniący nas przed pożarami i niebezpieczeństwem ognia a także jest zabierany w podróż, by ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca a św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić.

 

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

– w I Niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca a po niej różaniec i spotkanie w salce.

  1. W piątek na godz. 8.00 zapraszamy chętnych panów do pomocy przy rozbieraniu żłóbka. Zapraszamy również panie do pomocy przy rozbieraniu ozdób choinkowych.
  2. W miniony piątek, 27 stycznia, zakończyły się wizyty duszpasterskie czyli kolęda w naszej Parafii. Jako duszpasterze tej Parafii serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjmowali nas wraz z ministrantami w swoich domach. Dziękujemy za świadectwo wiary, wspólną modlitwę, życzliwość, miłe rozmowy oraz wszelkie sugestie odnośnie życia parafialnego. Bóg zapłać również za ofiary kolędowe, które zostaną przeznaczone na cele parafialne.

Podsumowanie tegorocznych wizyt duszpasterskich (kolęda 2022/23) w naszej Parafii:

  • ilość wstępów kolędowych /przyjęte kolędy/: 1 441
  • ilość nieprzyjętych kolęd tzw. „zamkniętych drzwi”: 700.

Jeżeli ktoś z Parafian z jakiegokolwiek powodu nie mógł przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym lub jego ulica została pominięta, a chciałby przyjąć kolędę w tym roku, prosimy o kontakt z duszpasterzami bezpośrednio po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

 

  1. Po przerwie wznawiamy działalność Poradnictwa Rodzinnego. Spotkania dla narzeczonych w piątki po Mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Elżbietę Baranowską, lat 62 i

śp. Wojciecha Leskiego, lat 72. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

  1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty