Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła.
 2. Dziś przypada 71. Światowy Dzień Trędowatych. Od ponad 40 lat trąd jest wyleczalny, ale kilka milionów osób wyleczonych z trądu wymaga stałej opieki. Szczególną opieką chorych na trąd zajmuje się Polska Fundacja Raoula Follereau (czyt. Raula Folero). Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej follereau.org.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci św. Charbela, namaszczenie jego olejami oraz błogosławieństwo jego relikwiami.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w środę wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; w piątek święto Ofiarowania Pańskieg Msze św. w tym dniu o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Podczas Mszy św. błogosławieństwo świec. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami do poświęcenia na Mszę św. o godz. 17.00. Szczególną modlitwą w tym dniu będziemy ogarniali osoby konsekrowane, a kolekta przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

W sobotę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00 obrzęd błogosławieństwa Błażejowego, chroniącego od chorób gardła.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

– w I Niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, a po niej różaniec i spotkanie w salce.

 

 1. W sobotę, 3.02, na godz. 9.00 zapraszamy chętnych panów do pomocy przy rozbieraniu żłóbka i choinek. Zapraszamy również panie do pomocy przy rozbieraniu ozdób choinkowych.

 

 1. W minioną sobotę, 27 stycznia, zakończyły się wizyty duszpasterskie czyli kolęda w naszej Parafii. Jako duszpasterze tej Parafii serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjmowali nas wraz z ministrantami w swoich domach. Dziękujemy za dzielenie się historią swojego życia, świadectwo wiary, wspólną modlitwę, życzliwość, miłe rozmowy oraz wszelkie sugestie odnośnie naszej świątyni i życia parafialnego. Bóg zapłać również za ofiary kolędowe, które zostaną przeznaczone na cele parafialne.

Jeżeli ktoś z Parafian z jakiegokolwiek powodu nie mógł przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym lub jego dom został pominięty, a chciałby przyjąć kolędę w tym roku, prosimy o kontakt z duszpasterzami bezpośrednio po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

 

 1. Po przerwie wznawiamy działalność Poradnictwa Rodzinnego. Spotkania dla narzeczonych w piątki po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Od poniedziałku, 29 stycznia, powracamy do przedkolędowego układu Mszy św. w dni powszednie czyli o godz. 17.00 i 18.00 oraz powracamy do popołudniowych godzin urzędowania biura parafialnego (od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 do 16.30, a w piątek od godz. 9.00 do 9.30).

 

 1. Z powodów organizacyjnych zaprzysiężenie radnych parafialnych na nową kadencję rady odbędzie się za 2 tygodnie tj. w niedzielę, 02, na sumie parafialnej o godz. 10.30.

 

 1. W dniach 27.08 – 3.09.2024 organizujemy parafialną pielgrzymkę do Hiszpanii, do pięknej Katalonii. W programie pielgrzymki: Barcelona – Montserrat – Girona – przejazd autokarem do sanktuarium maryjnego w Lourdes – zwiedzanie szlakiem pielgrzymkowym w Pirenejach w Andorze /jedno z najmniejszych państw Europy/. Wylot samolotem z Warszawy i powrót samolotem do Warszawy. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie ogłoszeniowej oraz na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy dla wspólnego pielgrzymowania.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Idziego Szymańskiego, l.68, śp. Pawła Napiórkowskiego, l. 45 oraz śp. Teresę Szostek, l. 70 (jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.30). Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty