Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – „Laetare” 10.03.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. Dziś obchodzimy 4 Niedzielę Wielkiego Postu zwaną niedzielą radości – z łac. Laetare i rozpoczynamy odnowienie Parafialnych Misji Świętych, które przeżywaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Ten rozpoczynający się czas słuchania Słowa Bożego to zarazem nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej o. Grzegorza Kozioła, redemptorystę, który dokona z nami i dla nas odnowienia misji świętych i wygłosi nam nauki rekolekcyjne. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą się odbywać dziś w porządku niedzielnym, a od poniedziałku do środy o godz. 9.30 i godz. 18.00. Szczegółowy plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeniowej, na drzwiach naszego kościoła oraz opublikowany jest na naszej parafialnej stronie internetowej. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi zbierane będą ofiary jako nasza wdzięczność ojcu misjonarzowi za głoszone Słowo Boże.

Zachęcamy do korzystania w czasie odnowienia misji z sakramentu pokuty i pojednania 30 min. przed każdą Mszą św., a zarazem przypominamy, że spowiedź wielkanocna w naszej Parafii odbędzie się w Wielki Poniedziałek, 25.03.

Od poniedziałku do środy (11-13 marca) będą odbywać się w naszym kościele również szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół w Malinowie. Nauki rekolekcyjne o godz. 8.00.

W środę, 13.03, na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną poświęcone modlitewniki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni, a w następną niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy ewangeliarzu.

  W minionym tygodniu został zakupiony i zamontowany w prezbiterium naszego kościoła ekran multimedialny wraz z obudową, siłownikami, roletą oraz z urządzeniem sterującym /laptopem-tabletem/ służącym m.in. do wyświetlania pieśni podczas Mszy, nabożeństw, a także do różnego rodzaju prezentacji, filmów itp. podczas różnych spotkań duszpasterskich. Został również dokupiony i zainstalowany mikrofon na statywie przy chrzcielnicy. 

 

 1. Za tydzień, 17 marca oraz w Niedzielę Palmową, 24 marca, ministranci będą rozprowadzać palmy wielkanocne własnoręcznie przez nich wykonane. Zebrane ofiary przeznaczone będą na ich wyjazd wakacyjny. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, a w nim nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy na:

– nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00

– nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 rozpoczynające się kazaniem pasyjnym.

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zgodnie z tradycją naszej Parafii w piątek (22.03) przed Niedzielą Palmową odbędzie się tylko jedna parafialna Droga Krzyżowa na trasie z kościoła do Lasku Zwierskiego. Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Tego samego dnia odbędzie się również Ekstremalna Droga Krzyżowa, a rozpocznie się Mszą św. o godz. 21.00 /szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej oraz na stronie internetowej www.edk.org.pl/.

Zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej w formie skarbonek wielkopostnych przygotowanych przez CARITAS /jest jeszcze kilka skarbonek za tylnymi ławkami w naszym kościele/. Skarbonki z ofiarowaną jałmużną wielkopostną można złożyć w Niedzielę Palmową do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Nauki w kolejne niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W sobotę, 16.03, o godz. 9.00 kolejna katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II.

 

 1. W dniach 15-16 marca 2023 r. (piątek i sobota) na terenie Miasta i Gminy Działdowo odbędzie się w wyznaczonych sklepach Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Działdowskie centrum Caritas przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Bankiem Żywności w Olsztynie. Prosimy ludzi dobrego serca o składanie artykułów spożywczych o długim terminie ważności. Zebrana żywność trafi d najbardziej potrzebujących rodzin.

 

 1. Na prośbę Proboszcza Parafii pw. Św. Wojciecha w Działdowie w porozumieniu z naszym Proboszczem Biskup Toruński Wiesław Śmigiel dla dobra duchowego Parafian wydał dekret z dnia 28 lutego 2024 włączający osiedle Komorniki do naszej Parafii.

 

 1. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski Abpa Stanisława Gądeckiego w dniach 16-24 marca br. we wszystkich Parafiach w Polsce będzie odbywała się Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W naszej Parafii Nowenna będzie odbywać się począwszy od soboty w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, z wyj. piątku – 22.03 (na początku Mszy św. o godz. 16.00) i niedzieli (po sumie).

 

 1. Dnia 17 marca (niedziela) Działdowskie Duszpasterstwo Młodzieży organizuje Młodzieżową Drogę Krzyżową w parku im. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przy pomniku. Serdecznie zapraszamy młodzież szkół średnich i wszystkich chcących wziąć udział w tym nabożeństwie.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Agatę Abramowską, l.91 i śp. Hannę Rutkiewicz, l.64. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

  

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty