Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

IV Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na dekoracje związane z Wielkim Tygodniem (Niedziela Palmowa, Grób Pański, Ciemnica). Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy ewangeliarzu.
 1. W tym tygodniu w naszej parafii:

– dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 promocja nowych ministrantów

nabożeństwo Gorzkich Żali poprzedzone kazaniem pasyjnym dziś o godz. 16.15

– spotkanie dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego dziś po Mszy św. o godz. 17.00

– w poniedziałek przeniesiona z dziś uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00 połączone z aktem zawierzenia mężczyzn św. Józefowi. Jest to patronalny dzień bractwa św. Józefa

– w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej

w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30 a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00

– w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Życia i Dzieła Duchowej Adopcji a także 31 rocznica utworzenia naszej diecezji (1992).  Msze św. z liturgią z uroczystości Zwiastowania Pańskiego o godz. 10.00 i 17.00, zaś Msza św. o godz. 18.00 z liturgią V Niedzieli Wielkiego Postu. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 i 17.00 składać będziemy przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa związana z pogrzebem dzieci utraconych. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Cmentarzu Komunalnym w Działdowie zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w działdowskim szpitalu od 15 października 2022 do 24 marca 2023 r.

– w następną niedzielę, 26.03, na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia modlitewników dzieciom, które przygotowują się do I Komunii św. Przypominamy, że I Komunia św. dzieci w naszej Parafii odbędzie się dwóch turach: 14 i 21 maja na Mszy św. o godz. 12.00.

– również w następną niedzielę, 26.03, po Mszy św. o godz. 10.30 Dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku dr Paweł Piotr Warot wręczy na ręce p. Michała Ofiary, brata śp. ks. Mariana Ofiary, medal Reipublicae Memoriae Meritum, nadany przez Prezesa IPN pośmiertnie Ks. Marianowi Ofierze. Instytut Pamięci Narodowej pragnie w ten sposób uhonorować tych, którzy działają i działali na rzecz trwałego upamiętniania wydarzeń i postaci z historii Narodu Polskiego w latach 1917–1990 oraz wspierają IPN w działalności edukacyjnej, naukowej i wydawniczej. Śp. ks. Marian otrzymuje ten medal za zaangażowanie w sprawie upamiętnienia ofiar zbrodni niemieckich w KL Soldau w Działdowie.

 

 1. W piątek, 31 marca br. o godz. 21.00 Mszą św. w naszym kościele rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tego samego dnia po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa do Lasku Zwierskiego. W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej idziemy indywidualnie wybraną przez siebie trasą. Informacje szczegółowe na plakacie w tablicy ogłoszeniowej oraz na stronie internetowej edk.org.pl. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, w czasie jej trwania w kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.30 do 7.00 rano w sobotę, 1 kwietnia. By zapewnić porządek i bezpieczeństwo w czasie adoracji prosimy osoby chętne do adorowania w nocy o wpisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.

 

 1. W sobotę, 1.04, o godz. 19.00 odbędzie się w naszej Parafii występ poetycko-muzyczny „Dusza artysty” poświęcony św. Janowi Pawłowi II. W programie wiersze św. Jana Pawła II i członków Działdowskiej Kuźni Słowa w muzycznej oprawie zespołu „Z nocy w Moc”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przypominamy, że w dniach 4 – 14 lipca 2023 organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Włoch. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się w gablocie ogłoszeniowej i na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym bądź telefonicznie na nr tel. ujęty w planie pielgrzymki.

 

 1. W dniach 29.04 – 2.05.2023 odbędzie się Pielgrzymka do Wiednia organizowana przez Parafię w Rybnie. W programie: Ołomuniec, Wiedeń, Kahlenberg, Schonbrunn i Brno. Szczegółowy program pielgrzymki na naszej internetowej stronie parafialnej. Zapisy u Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybnie /tel. 609 728 125/.

 

 1. Informujemy, że w dniach 24-25 marca 2023 r. (piątek i sobota) na terenie Miasta i Gminy Działdowo odbędzie się w wyznaczonych sklepach Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez Działdowskie centrum Caritas przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Bankiem Żywności w Olsztynie. Prosimy ludzi dobrego serca o składanie art. spożywczych o długim terminie ważności.

 

 1. Przypominamy, że czas Komunii Świętej wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej (22 lutego 2023 r.) do Niedzieli Trójcy Świętej (4 czerwca 2023 r.).

 

 1. Zapraszamy osoby chętne jutro na godz. 9.00 do pomocy w drobnych pracach porządkowych wokół naszej świątyni (grabienie liści, zamiatanie chodników).

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę, śp. Krystynę Szołtek, l.90, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 20 marca o godz. 10.00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty