Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela”

 

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 

 1. Procesja wielkanocna dziś i za tydzień na sumie o godz. 10.30.

 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i początek kwartalnych dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich. Za tydzień, w niedzielę, 7 maja br., będziemy przeżywali Niedzielę Powołaniową. Tego dnia przybędą do naszej parafii klerycy wraz z Księdzem Moderatorem z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

 

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę kwietnia, obchodzona jest XVII ogólnopolska niedziela modlitw za kierowców pod hasłem “Pokój w sercu i na wszystkich drogach”. Prośmy w naszych modlitwach o bezpieczne podróże.
 2. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy Parafian o wywieszenie flag narodowych na domach, masztach czy też balkonach.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

– w poniedziałek wsp. dowolne św. Józefa Rzemieślnika, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa,

– we wtorek wsp. św. Atanazego,

– w środę 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski. Burmistrz miasta Działdowa zaprasza tego dnia do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego na obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 14.00,

– w czwartek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków i hutników. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Floriana wszystkich strażaków, czynnych i emerytowanych, mieszkających na terenie naszej parafii oraz wszystkich pracujących w hutach szkła na terenie naszego miasta,

– w sobotę święto ŚŚw. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego,

 

 1. W środę, 3 maja o godz. 10.30 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji tegorocznych Maturzystów upraszając dla nich dary Ducha Świętego na maturze i rozeznawaniu wyboru drogi życiowej. Serdecznie zapraszamy maturzystów i ich rodziny.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Czwartek o godz. 17.00 Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne

 

– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00.

 

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych

 

– w I Niedzielę suma o godz. 10.30 w intencjach Żywego Różańca, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce.

 

 1. Od poniedziałku, 1 maja, zapraszamy na nabożeństwa majowe, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele i uroczystości po sumie o godz. 10.30. Zachęcamy Parafian do składania kwiatów, jako wotum wdzięczności, przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w sobotę, 6 maja na godz. 11.00 do salki pod plebanią. Prosimy o przyniesienie ze sobą indeksów oraz prośby skierowanej do ks. biskupa o udzielenie Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W środę, 17 maja do godz. 14.00 trwać będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Tzw. elektrośmieci składamy pod dzwonnicą. Informacje szczegółowe znajdują się na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Informujemy, że w czasie I Komunii św. która będzie miała miejsce w naszej parafii 14 i 21 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00 wszystkie ławki w kościele będą zajęte przez rodziców i dzieci komunijne. Prosimy Parafian, by nie zajmować miejsc w ławkach w czasie tych Mszy św. i skorzystać z udziału we Mszy św. o innej godzinie.

 

 1. W dniach od 21.07 do 1.08 br. organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie na Festiwal Młodych. Koszt 1000 zł i 350 Euro. Zapisy u p. Barbary pod numerem telefonu zamieszczonym wraz z plakatem informacyjnym w gablocie parafialnej.

 

 1. Parafia w Rybnie organizuje w dniach od 16 do 20 sierpnia pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Łagiewnik, Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Zakopanego i Tyńca. Kontakt i szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeniowej.

 

 1. Od 1 maja obowiązywać będą nowe godziny urzędowania biura parafialnego, które od tego dnia będzie czynne w dni powszednie od poniedziałku do czwartku od godz. 16.00 do 16.30 i w piątek od 9.00 do 9.30. Dnia 1 i 3 maja biuro nieczynne.

Przypominamy również, że biuro parafialne jest nieczynne w święta i uroczystości kościelne jak również w tzw. weekend.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom za prace ogrodnicze wokół kościoła i pomoc przy demontażu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty