Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziękujemy rodzinom młodzieży bierzmowanej za sprzątnięcie kościoła i uporządkowanie terenu wokół kościoła.

 

 1. Procesja wielkanocna dziś i w kolejne niedziele Wielkanocy na sumie o godz. 10.30. Przypominamy, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26 maja br.)

 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza i początek kwartalnych dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich. Dziś również przypada rocznica sakry naszego Biskupa Ordynariusza Wiesława Śmigla (2012 r.). Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. Jutro, tj. w PONIEDZIAŁEK, 22 KWIETNIA, ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ PARAFII WIZYTACJA BISKUPIA, KTÓRĄ PRZEPROWADZI BP JÓZEF SZAMOCKI. Wizytacja rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. W programie wizytacji również: odwiedziny chorych, modlitwa za zmarłych na cmentarzu komunalnym, spotkania z kapłanami, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu /w ciszy/, spotkanie z młodzieżą w kościele, spotkanie z radą parafialną na plebani oraz Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Szczegółowy plan wizytacji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń, umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii oraz opublikowany w naszym parafialnym biuletynie. Jutro biuro parafialne nieczynne.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., gł. Patrona Polski, a w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.

 

 1. W piętek, 26 kwietnia o godz. 9.00 będziemy demontowali Grób Pański. Zapraszamy Parafian do pomocy.

 

 1. Informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w sobotę 18 maja na Mszy św. o godz. 12.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przed I Komunią św. odbędzie się w piątek 26 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.

 

 1. W następną niedzielę, 28 kwietnia, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci św. Charbela, namaszczenie jego olejami wraz z błogosławieństwem jego relikwiami.

 

 1. Nadal trwają prace przy budowie parkingu przykościelnego. Wraz z tymi pracami zostaną wykonane chodniki od strony parkingu w stronę kościoła. Prosimy, aby na czas trwania tych prac nie wjeżdżać na teren budowy.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego Parafianina: śp. Jarosława Kowalskiego, l. 51. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy mu radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty