Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

IV Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia – 24.12.2023

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” z wkładką z ogłoszeniami na Boże Narodzenie, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, kwartalnik „Niedziela. Magazyn” pt. „Boże Narodzenie polskie” w cenie 15 zł oraz Tygodnik katolicki „Niedziela” – numer świąteczny z kalendarzem na 2024 rok w cenie 12 zł.

 

  1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W czasie zbiórki na dekoracje Bożonarodzeniowe zebraliśmy 849,52 zł.

 

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 7.30 harcerze z Hufca ZHP Działdowo przynieśli do naszej świątyni Betlejemskie Światełko Pokoju, które będziemy mogli zabrać w swoich lampionach do swoich domów.

 

  1. Poświęcony opłatek oraz sianko na stół wigilijny można za dobrowolną ofiarę zabrać do domu.

 

  1. Dziś rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową po Mszy św. o godz. 12.00. Sianko dla Pana Jezusa składamy do żłobu pod wieńcem adwentowym.

 

  1. Dziękujemy tym wszystkim, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, którzy regularnie podczas adwentu uczestniczyli we Mszach św. roratnich, a także w adwentowych czuwaniach modlitewnych.

 

  1. Dziś, w 4 niedzielę Adwentu, przypada zarazem Wigilia Bożego Narodzenia:

– zachęcamy, zgodnie z tradycją, do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych

– Msze św. sprawujemy w tym dniu w porządku niedzielnym, a ponadto o godz. 22.00 Msza Wigilijna, a o północy Pasterka, na której zagra Orkiestra Dęta MDK z Działdowa pod kierownictwem kapelmistrza Andrzeja Borowskiego

– przypominamy, że wierni, którzy przyjmą Komunię św. na Pasterce mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we Mszy św. w pierwsze Święto Bożego Narodzenia.

 

  1. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym z wyj. porannej Mszy św. o godz. 7.30 w I dzień Świąt (25.12) czyli Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie.

 

  1. W sobotę, 30.12, o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na jasełka i wspólne śpiewanie kolęd.

 

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz Błogosławionych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty