Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

IV Niedziela Adwentu – 18.12.2022

Ogłoszenia duszpasterskie

IV  Niedziela Adwentu – 18.12.2022

Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W tym roku święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa obchodzić będziemy w piątek 30 grudnia. W tym dniu jak co roku odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. W czasie zbiórki na dekoracje Bożonarodzeniowe zebraliśmy 1147,50 zł.

 

 1. Dziś harcerze z Hufca Działdowo przyniosą na Mszy św. o godz. 9.00 do naszego kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju, które możemy zabrać do swoich domów, a przy ołtarzu Matki Bożej znajduje się poświęcone sianko na stół wigilijny.

 

 1. Dziś kończy się konkurs na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Rozstrzygnięcie konkursu za tydzień, 25 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. Sianko dla Pana Jezusa składamy do żłobu pod wieńcem adwentowym.

 

 1. Jutro, 19 grudnia w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Do południa okazja do spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu od godz. 9.00 do 10.00 a po południu od 16.00 do 17.00. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Na Mszach św. będzie zbierana kolekta. Ze względu na spowiedzi w innych parafiach w tym tygodniu będzie ograniczona możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania, dlatego prosimy o skorzystanie z tej okazji w dniu 19 grudnia.

 

 1. Nabożeństwo do św. Józefa jutro po Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie od jutra do piątku o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej połączone z opłatkiem we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Opłatek dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Bractwa św. Józefa w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Adwentowe czuwanie modlitewne w piątek o godz. 19.00.

 

 1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia:

– zachęcamy, zgodnie z tradycją, do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych

–  Msze św. w Wigilię będą sprawowane o godz. 16.00 i 22.00 wigilijne, a o północy Pasterka,

– wierni, którzy przyjmą Komunię św. na Pasterce mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we Mszy św. w pierwsze Święto Bożego Narodzenia.

 

 1. W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym.

 

 1. Zapraszamy w II Święto Bożego Narodzenia, 26 grudnia o godz. 18.30 na koncert kolęd w wykonaniu chóru „Our Voice” zatytułowany „W dzień Bożego Narodzenia wszystkie drogi prowadzą do domu”.
 2. Opłatek na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i w biurze parafialnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont instalacji grzewczej w kościele. Polecamy również wigilijne świece Caritas, tylko małe po 12 zł.

 

 1. Dziękujemy Parafianom za prace porządkowe w naszej świątyni. W środę od godz. 9.00 instalować będziemy żłóbek i choinki. Zapraszamy do pomocy.

 

 1. 28 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii w tradycyjnej formie kolędę, czyli wizytę duszpasterską. W dni powszednie kolędujemy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, w sobotę od godz. 10.00 a w niedzielę od godz. 14.00. Plan kolęd będzie dostępny na stronie internetowej parafii, w biuletynie parafialnym i na tablicy ogłoszeniowej. Prosimy o powiadamianie sąsiadów, zwłaszcza osób starszych i chorych o terminie kolęd. Rodziny czy też osoby samotne, które nie mogą z ważnych przyczyn przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, będą to mogły uczynić w dodatkowym terminie po zakończeniu kolęd, uzgadniając to z duszpasterzami w zakrystii lub biurze parafialnym. Ofiary składane w czasie kolęd przeznaczone będą na prace remontowe w parafii. Od 28 grudnia Msze św. w naszym kościele będą sprawowane w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 7.15 a w sobotę dodatkowo o godz. 18.00 z liturgią następnej niedzieli zaś w niedzielę w normalnym porządku. Plan na pierwsze dni kolędowe będzie dostępny w tym tygodniu na stronie internetowej.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę, śp. Mariannę Rakoczy, l.72. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty