Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3.03.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W następną niedzielę kolekta gospodarcza przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni, a za 2 tygodnie na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu. Podczas zbiórki do puszek na dzieło pomocy misjom „Ad Gentes” w zeszłą niedzielę zebraliśmy 1 504,98 zł.

 

 1. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy ewangeliarzu. Przypominamy jednocześnie, że w okresie Wielkiego Postu, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, nie ozdabia się ołtarzy kwiatami z wyjątkiem uroczystości i świąt. Prosimy, aby w okresie Wielkiego Postu nie przynosić do kościoła kwiatów.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej w salce plebanijnej.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a po Mszy św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, a w nim nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy na:

– nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00

– nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 rozpoczynające się kazaniem pasyjnym.

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do praktykowania jałmużny wielkopostnej. Ku temu służą skarbonki wielkopostne przygotowane przez CARITAS, które można po Mszy św. zabrać ze sobą do domu. Skarbonki z ofiarowaną jałmużną wielkopostną można złożyć w Niedzielę Palmową do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Nauki w kolejne niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Katecheza dla dzieci komunijnych w sobotę, 9.03, o godz. 00.

 

 1. Odnowienie Misji Świętych i zarazem rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej Parafii od następnej, 4 Niedzieli Wielkiego Postu i potrwają do 13 marca br. Rekolekcje poprowadzi o. Grzegorz Kozioł, redemptorysta. W dniach 11-13 marca będą odbywać się wielkopostne rekolekcje szkolne dla uczniów Zespołu Szkół w Malinowie.

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Hiszpanii odbędzie się we wtorek, 5 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej. Na spotkaniu prosimy o dokonywanie wpłat zaliczki w wysokości 1 500 zł.

 

 1. W dniach 21.06 – 29.06.2024 organizowana jest pielgrzymka do Medjugorje. Zapisy u p. Barbary pod nr tel. 504 831 876. Więcej szczegółów w gablocie ogłoszeniowej.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty