Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

III Niedziela Wielkanocy – 14.04.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza. Podczas zbiórki do puszek w Niedzielę Miłosierdzia na cele dobroczynne realizowane przez Caritas Diecezji Toruńskie zebraliśmy 823 zł. W minionym czasie został zakupiony do naszego kościoła porcelanowy pojemnik z kranem na wodę święconą i został postawiony przy ołtarzu z obrazem Jezusa Miłosiernego.

 

 1. Dziś kolejna rocznica Chrztu Polski oraz zarazem polskie państwowe Święto Chrztu Polski ustanowione w roku 2019.

 

 1. Dziś Niedziela Biblijna. Zachęcamy wszystkich w Tygodniu Biblijnym do wyeksponowania Pisma Świętego i codziennej lektury w gronie rodzinnym.

 

 1. We wtorek, 16.04, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II.

 

 1. W piątek, 19.04, po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa, a o godz. 19.00 spotkanie Bractwa św. Józefa w salce pod plebanią.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza oraz początek kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w kościele: powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

 

 1. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym procesje wielkanocne na sumie o godz. 10.30, a czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26 maja br.)

 

 1. W PONIEDZIAŁEK, 22 KWIETNIA, ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ PARAFII WIZYTACJA BISKUPIA, KTÓRĄ PRZEPROWADZI BP JÓZEF SZAMOCKI. Wizytacja rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. W programie wizytacji również: odwiedziny chorych, modlitwa za zmarłych na cmentarzu komunalnym, spotkania z kapłanami, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu /w ciszy/, spotkanie z młodzieżą w kościele, spotkanie z radą parafialną na plebani oraz Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Szczegółowy plan wizytacji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń, umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii oraz opublikowany w naszym parafialnym biuletynie.

 

 1. Od soboty, 13.04, młodzież naszej parafii rozpoczęła bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania Nowenną do Ducha Świętego. W sobotę, 20.04 o godz. 9.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania, a po niej próba generalna do uroczystości. Na godz. 10.30 zapraszamy rodziców młodzieży do bierzmowania oraz wszystkich chętnych parafian do sprzątania kościoła i terenu wokół kościoła na wizytację Biskupa i uroczystość bierzmowania. Prosimy o modlitwę za młodzież oraz ich rodziny.

 

 1. W środę, 17.04, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy radnych parafialnych na spotkanie na plebani.

 

 1. W minionym tygodniu rozpoczęto prace celem budowy parkingu samochodowego na terenie przykościelnym naszej parafii. Projekt tego parkingu o charakterze ogólnodostępnym mający na celu poprawę infrastruktury w naszym mieście i życia jego mieszkańców jest finansowany przez Gminę-Miasto Działdowo. W celu realizacji tego projektu nasza parafia za zgodą Kurii Diecezji Toruńskiej użyczyła Gminie-Miastu Działdowo ziemię należącą do parafii na okres 25 lat. Powstanie parkingu zostało zaaprobowane przez Radę Parafialną. W związku z trwającymi pracami realizacji tego dzieła będzie utrudnione parkowanie pojazdów na terenie przykościelnym, za co przepraszamy i prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość. Po wykonaniu tego projektu zmieni się również organizacja ruchu: wjazd z Al. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, a wyjazd na ul. Podkowińskiego.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty