Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela”

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Podczas zbiórki do puszek w Niedzielę Miłosierdzia na cele dobroczynne zebraliśmy 1464 zł.

 

 1. Dziś Niedziela Biblijna. Zachęcamy wszystkich w Tygodniu Biblijnym do wyeksponowania Pisma Świętego i codziennej lektury w gronie rodzinnym. Przy wyjściu z kościoła z koszyka można zabrać karteczkę z cytatem biblijnym z okazji Niedzieli Biblijnej. Jest to Słowo Boga skierowane do mnie osobiście.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., gł. Patrona Polski, we wtorek święto św. Marka, ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, a przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Dobrego Pasterza oraz początek kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w kościele: powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów świeckich.

 

 1. Niedzielę, 7 maja br., będziemy przeżywali jako Niedzielę Powołaniową. Tego dnia przybędą do naszej parafii klerycy wraz z Księdzem Moderatorem z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Przed kościołem odbywać się będzie zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

 

 1. W piątek, 28 kwietnia, Msza św. o godz. 18.00 ku czci św. Charbela, po niej nabożeństwo eucharystyczne i namaszczenie olejami św. Charbela wraz z błogosławieństwem jego relikwiami.

 

 1. W sobotę, 29 kwietnia, obchodzić będziemy ustanowiony przez Episkopat Polski w 2002 roku Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa pod tablicą upamiętniającą zamordowanych kapłanów.

 

 1. W piętek, 28 kwietnia o godz. 9.00 będziemy demontowali dekoracje wielkanocne, Grób Pański i Ciemnicę. Zapraszamy Parafian do pomocy.

 

 1. Informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedziele 14 i 21 maja na Mszy św. o godz. 12.00, zaś bierzmowanie 2 czerwca o godz. 18.00. Prosimy o modlitwę za dzieci i młodzież oraz ich rodziny.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania Parafianom za pierwsze prace ogrodnicze wokół świątyni, a jednocześnie zwracamy się do Parafian o dalszą pomoc w przygotowaniu ziemi do nasadzeń we wtorek i środę o godz. 9.00.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą Parafiankę śp. Danutę Marciniak, lat 85, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia, o godz. 12.30. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy jej radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty