Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

III Niedziela Adwentu – 17.12.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła zarówno składane na tacę, jak i wpłacane na konto bankowe naszej Parafii.

„Bóg zapłać” za ofiary z ubiegłej niedzieli złożone do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Na ten cel zebraliśmy 999,20 zł. Dziś zbiórka do puszek na dekoracje Bożonarodzeniowe.

 1. W następną niedzielę, 12 czyli w Wigilię Bożego Narodzenia na Mszy św. o godz. 7.30 harcerze z Hufca ZHP Działdowo przyniosą do naszej świątyni Betlejemskie Światełko Pokoju, które będziemy mogli zabrać do swoich domów.

 

 1. Dziś kończy się konkurs na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Rozstrzygnięcie konkursu za tydzień, 24 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00. Sianko dla Pana Jezusa składamy do żłobu pod wieńcem adwentowym.

 

 1. Jutro, 18 grudnia w naszej Parafii dzień spowiedzi adwentowej. Do południa okazja do spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu od godz. 9.00 do 10.00, a po południu od godz. 16.00 do 17.00. Msze św. w tym dniu o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Na Mszach św. będzie zbierana kolekta. Ze względu na spowiedzi w innych Parafiach w tym tygodniu będzie ograniczona możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania, dlatego prosimy o skorzystanie z tej okazji w dniu spowiedzi adwentowej w naszej Parafii 18 grudnia.

 

 1. Nabożeństwo do św. Józefa we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa szczególnie dzieci i młodzież, ale również wszystkich Parafian.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej połączone z opłatkiem w poniedziałek, 18.12, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej.

 

 1. Opłatek dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Bractwa św. Józefa w czwartek, 21.12, o godz. 19.00 w salce plebanijnej.

 

 1. Adwentowe czuwanie modlitewne w piątek o godz. 19.00.

 

 1. W następną, 4 niedzielę Adwentu, przypada zarazem Wigilia Bożego Narodzenia:

– zachęcamy, zgodnie z tradycją, do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych

 

– Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym, a ponadto o godz. 22.00 Msza Wigilijna, a o północy Pasterka, na której zagra Orkiestra Dęta MDK z Działdowa pod kierownictwem kapelmistrza Andrzeja Borowskiego

 

– wierni, którzy przyjmą Komunię św. na Pasterce mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we Mszy św. w pierwsze Święto Bożego Narodzenia.

 

 1. W I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym z wyj. porannej Mszy św. o godz. 7.30 w I dzień Świąt (25.12).

 

 1. Opłatek na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i w biurze parafialnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na nowe drzwi wewnętrzne od strony głównego wejścia do kościoła. Są jeszcze do nabycia małe Wigilijne świece Caritas w cenie 12 zł.
 2. Od dziś przy ołtarzu Matki Bożej można za dobrowolną ofiarę zabrać do domu poświęcone sianko na stół wigilijny.

 

 1. Dziękujemy Parafianom za prace porządkowe w naszej świątyni wykonane w minioną sobotę. W środę, 20.12, od godz. 9.00 instalować będziemy żłóbek i choinki w naszym kościele. Zapraszamy do pomocy.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty