Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

III Niedziela Adwentu – 11.12.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszej świątyni, a przed kościołem zbiórka do puszek na dekoracje Bożonarodzeniowe. W czasie zbiórki do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie zebraliśmy 1129,40 zł.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli do 17 grudnia trwają w kościele kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 

 1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe, które poprowadzi redemptorysta o. Zbigniew Podlecki. Witamy Czcigodnego Ojca w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne dziś w porządku niedzielnym a w poniedziałek i wtorek dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.00, zaś dla dzieci i młodzieży w czasie Mszy św. roratnich o godz. 17.00. Plan rekolekcji znajduje się w biuletynie parafialnym, na stronie internetowej parafii a także na drzwiach kościoła. W poniedziałek i wtorek na Mszach św. będzie zbierana kolekta dla Ojca Rekolekcjonisty, jako nasz dar wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego.
 2. We wtorek przypada 41-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tamtego czasu.
 3. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Przypominamy dzieciom o konkursie na najładniejszą szopkę. Wykonane prace należy przynieść do przyszłej niedzieli, 18 grudnia, jak również uzbierane przez spełnianie dobrych uczynków sianko, którym wyścielmy żłóbek dla Pana Jezusa.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej połączone z opłatkiem odbędzie się w czwartek, 15 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Adwentowe czuwanie modlitewne w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania w sobotę, 17 grudnia o godz. 9.00

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wsp. św. Łucji, w środę wsp. św. Jana od Krzyża.

 

 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 harcerze z Hufca Działdowo przyniosą do naszej świątyni Betlejemskie Światełko Pokoju, które będziemy mogli zabrać do swoich domów.
 2. Opłatek na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i w biurze parafialnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont instalacji grzewczej w kościele. Polecamy również wigilijne świece Caritas, duże w cenie 18 zł. i małe w cenie 12 zł.

 

 1. W przyszłą niedzielę przy ołtarzu Matki Bożej będzie można za dobrowolną ofiarą zabrać do domu poświęcone sianko na stół wigilijny.

 

 

 

 1. Spowiedź adwentowa zaplanowana jest w naszej parafii w poniedziałek 19 grudnia do południa od godz. 9.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 17.00. Ze względu na spowiedzi w innych parafiach w ostatnim tygodniu przed świętami będzie ograniczona możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania, dlatego prosimy skorzystanie z tej okazji w dniu 19 grudnia. W tym dniu Msze św. o godz. 10.00, 17.00 i 18.00.

 

 1. Zapraszamy Parafian w najbliższą sobotę, 17 grudnia na godz. 10.00 do sprzątania naszej świątyni przed Świętami Bożego Narodzenia. Prosimy też o pomoc przy instalacji żłóbka i choinek w środę, 21 grudnia od godz. 9.00.

 

 1. Informujemy, że działalność Poradnictwa Rodzinnego została wstrzymana do końca stycznia.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krzysztofa Bielec z Iłowa, lat 44 i śp. Natalię Dużyńską z Ruszkowa, lat 34. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Pozdrawiamy wszystkich chorych i tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zapewniając o nieustannej modlitwie.

Aktualności

Informacje

Sakramenty