Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W związku z przypadającym dziś dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami przed kościołem zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”.

         Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy        ewangeliarzu.

 

 1. We wtorek, 27.02, o godz. 19.00 w salce plebanijnej odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa.

 

 1. W środę, 28.02, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Charbela połączone z namaszczeniem jego olejami i błogosławieństwem relikwiami.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi. Zakończenie Adoracji o godz. 16.20

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

– w I Niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca, a po niej różaniec i spotkanie w salce plebanijnej.

 

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, a w nim nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy na:

– nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00

– nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 rozpoczynające się kazaniem pasyjnym.

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do praktykowania jałmużny wielkopostnej. Ku temu służą skarbonki wielkopostne przygotowane przez CARITAS, które można po Mszy św. zabrać ze sobą do domu. Skarbonki z ofiarowaną jałmużną wielkopostną można złożyć w Niedzielę Palmową do kosza przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Nauki w kolejne niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Hiszpanii odbędzie się we wtorek, 5 marca, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej. Na spotkaniu prosimy o dokonywanie wpłat zaliczki w wysokości 1500 zł.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek i sobotę wspierali organizacyjnie oraz uczestniczyli w modlitewnym czuwaniu przy relikwiach i obrazie bł. Rodziny Ulmów. Nadal są do nabycia w cenie 5 zł „Modlitewnik i różaniec z Błogosławioną Rodziną Ulmów z Markowej” przy ołtarzu Matki Bożej.

 

 1. W dniach 21.06 – 29.06.2024 organizowana jest pielgrzymka do Medjugorje. Zapisy u p. Barbary pod nr tel. 504 831 876. Więcej szczegółów w gablocie ogłoszeniowej.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty