Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 7.04.2024

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Ofiary złożone podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek wyniosły 2 389,70 zł. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś również rozpoczyna się w Kościele katolickim w Polsce 80. Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza niedziela to także święto patronalne Caritas. Za Tydzień Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

 

 1. W okresie wielkanocnym procesje wielkanocne na sumie o godz. 10.30.

 

 1. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zobaczymy świadectwo historyka, pana dra Roberta Zadury o życiu i męczeństwie błogosławionego Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, który oddał swoje życie za chorych więźniów w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau

 

 1. Przypominamy, że czas Komunii Świętej Wielkanocnej obejmuje okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej (26 maja br.)

 

 1. Jutro, 8.04, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca br. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu Msze św. o godz.: 10.00, 17.00 i 18.00

 

 1. Również jutro, 8 kwietnia, przypada II rocznica śmierci śp. ks. kan. Mariana Ofiary, pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego naszego kościoła. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie koła biblijnego również jutro po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej.

 

 1. W środę, 10.04, o godz. 17.00 Msza św. w intencjach Ojca św., Ojczyzny i Radia Maryja.

 

 1. W sobotę, 13.04, młodzież naszej Parafii rozpoczyna Nowennę do Ducha Świętego i bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Dziś w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się koncert połączony z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00. Wszystkich na to spotkanie z Bogiem poprzez modlitwę i muzykę zaprasza Działdowskie Duszpasterstwo Młodzieży wraz z zespołem „Pod Krzyżem”.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian: śp. Edmunda Jabłonowskiego, l. 87, śp. Barbarę Sawicką, l.75 oraz śp. Stanisława Pepłowskiego, l. 78 (jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 9.04, o godz. 14.30). Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty