Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego 16.04.2023

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” i tygodnik katolicki „Niedziela”

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Przed kościołem dziś zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Ofiary złożone podczas adoracji krzyża w Wielki Piątek wyniosły 3188,30 zł.

 

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Procesja wielkanocna na sumie o godz. 10.30 a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziś również rozpoczyna się w Kościele katolickim w Polsce 79. Tydzień Miłosierdzia, obchodzony do 22 kwietnia. Jego hasłem są słowa papieża Franciszka: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”.

 

  1. Spotkanie koła biblijnego w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w sobotę o godz. 9.00.

 

  1. Za Tydzień Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny.

 

  1. W dniu 17 maja do godz. 14.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt zostawiamy tego dnia pod dzwonnicą.

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych Parafian, śp. Piotra Jebram l.66 i śp. Krystynę Jadanowską, lat 78. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy im radość nieba: “Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

  1. Wszystkim gościom i parafianom niech dobry Bóg błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.

Aktualności

Informacje

Sakramenty