Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

II Niedziela Adwentu – 10.12.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła zarówno składanych na tacę, jak i wpłacanych na konto bankowe naszej Parafii. Dziś kolekta gospodarcza przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła.

Dziś również po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. 

Za tydzień zbiórka do puszek na dekoracje Bożonarodzeniowe.

 

 1. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Przypominamy dzieciom o trwającym konkursie na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową (szczegóły na naszej parafialnej stronie internetowej). Wykonane prace należy przynieść do przyszłej niedzieli, 17 grudnia, jak również uzbierane przez spełnianie dobrych uczynków sianko, którym wyścielmy żłóbek dla Pana Jezusa.

 

 1. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej odbędzie się w piątek, 15 grudnia o godz. 19.00 na plebani, a ministrantów, lektorów i akolitów w czwartek 21 grudnia również o godz. 19.00 w salce plebanijnej.

 

 1. Zapraszamy na adwentowe czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w sobotę, 16.12, o godz. 19.00.

 

 1. Nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II w sobotę po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek, 11 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w środę wspomnienie św. Łucji, a w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża.

 

 1. Opłatek na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i w biurze parafialnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na nowe drzwi wewnętrzne od strony głównego wejścia do kościoła. Przy wejściu do zakrystii można nabyć wigilijne świece Caritas: duże w cenie 19 zł i małe w cenie 12 zł.
 2. W przyszłą niedzielę przy ołtarzu Matki Bożej będzie można za dobrowolną ofiarą zabrać do domu poświęcone sianko na stół wigilijny.

 

 1. Spowiedź adwentowa zaplanowana jest w naszej parafii w poniedziałek 18 grudnia do południa od godz. 9.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 17.00. Ze względu na spowiedzi w innych parafiach w ostatnim tygodniu przed świętami będzie ograniczona możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania, dlatego prosimy skorzystanie z tej okazji w dniu 18 grudnia. W tym dniu Msze św. o godz. 10.00, 17.00 i 18.00.

 

 1. Zapraszamy Parafian w najbliższą sobotę, 16 grudnia na godz. 9.00 do sprzątania naszej świątyni przed Świętami Bożego Narodzenia. Prosimy też o pomoc przy instalacji żłóbka i choinek w środę, 20 grudnia od godz. 9.00.

 

 1. Informujemy, że działalność Poradnictwa Rodzinnego została wstrzymana do końca stycznia.

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jadwigę Płucienniczak, l. 75. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu i wypraszajmy jej radość nieba: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty