Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

II Niedziela Adwentu – 04.12.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”, dziś z dodatkiem „kolorowanki Bożonarodzeniowe” oraz „obrzędy i zwyczaje adwentowe”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Za tydzień kolekta gospodarcza przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła, a przed kościołem zbiórka do puszek na dekoracje Bożonarodzeniowe.

 

 1. Dziś o godz. 10.30 Msza św. w intencji Róż Różańcowych, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce.

 

 1. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Przypominamy dzieciom o trwającym konkursie na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową.

 

 1. Spotkanie grupy biblijnej w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Msza św. w intencjach Ojca Świętego, Ojczyzny i Rodziny Radia Maryja w środę o godz. 18.00.

 

 1. „Różaniec bez granic” będzie odmawiany w czwartek, 8 grudnia o godz. 15.00 na ul. Wolności przy Domu Kultury (dawniej szpital miejski).

 

 1. W czwartek, 8 grudnia podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci komunijnych. Medaliki nabywamy indywidualnie.

 

 1. Adwentowe czuwanie modlitewne w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Spotkanie adwentowe dla rodziców i dzieci komunijnych w sobotę o godz. 9.00.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek wsp. św. Mikołaja, w środę wsp. św. Ambrożego, w czwartek urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to dzień modlitw w intencji młodzieży żeńskiej. Msze św. o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Zapraszamy tego dnia o godz. 12.00 na „Godzinę Łaski”.

 

 1. Od przyszłej III Niedzieli Adwentu rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku, 13 grudnia. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę w porządku niedzielnym natomiast, w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.00 oraz Msza św. roratnia jak zwykle o 17.00. Już dziś serdecznie zapraszamy i prosimy o uwzględnienie w swoich planach czasu na spotkania rekolekcyjne. Program rekolekcji znajduje się w biuletynie parafialnym i na stronie internetowej parafii.
 2. Opłatek na stół wigilijny można nabywać w zakrystii i w biurze parafialnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont instalacji grzewczej w kościele i nowe nagrzewnice pod chórem. Przy wejściu do zakrystii można nabyć wigilijne świece Caritas: duże w cenie 18 zł i małe w cenie 12 zł.
 3. 10 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się koncert Artystów Opery Kameralnej w Łodzi utworzonej przez Kazimierza Kowalskiego. W repertuarze najpiękniejsze pieśni i arie sakralne wybitnych kompozytorów polskich. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty