Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2023

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś zgodnie a apelem Przewodniczącego KEP zbiórka do puszek dla Ukrainy. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy ewangeliarzu. Za tydzień, 5 marca zbiórka do puszek na misje.

 

  1. Gościmy dziś w naszej parafii zespół muzyczny “TaRuta” z Tarnopola na Ukrainie, który swoim śpiewem włącza się czynnie w liturgię Mszy św. Członkowie tego zespołu pomagają sierocińcowi w Tarnopolu. Przebywają tam dzieci w wieku od jednego miesiąca do 18 lat a liczy on do 150 osób. Po Mszach św. można nabyć płyty i pamiątki a dochód z dobrowolnych ofiar przeznaczony będzie na dom dziecka w Tarnopolu.

 

  1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

– w I Piątek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 15.30 okazja do spowiedzi. Zakończenie Adoracji o godz. 16.20.

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną

– w I Niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencjach Żywego Różańca a po niej różaniec i spotkanie w salce.

  1. W tym tygodniu w naszej parafii:

– nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 (Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami)

– dziś po Mszy św. o godz. 17.00 pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Nauki w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00

– w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla uczestników pielgrzymki autokarowej do Rzymu. Prosimy o dokonywanie wpłat zaliczki w wysokości 800 zł.

– również w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej

– we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Charbela a po nim namaszczenie jego olejami i błogosławieństwo relikwiami

– w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30 a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00

  1. Zachęcamy Parafian do wspólnej modlitwy w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w Ukrainie i na całym świecie od poniedziałku do czwartku o godz. 16.45.

 

  1. Dziękujemy Parafianom za udekorowanie kościoła na okres Wielkiego Postu.
  2. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty