Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024

  1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”, czasopisma misyjne oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

 

  1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W Środę Popielcową ze zbiórki do puszek na pomoc Ukrainie (zwłaszcza osobom najbardziej potrzebującym – seniorom, osobom z niepełnosprawnością oraz rodzinom, które straciły swój dom) zebraliśmy 2 364,83 zł. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbonki przy ewangeliarzu. W następną niedzielę, 25 lutego, zbiórka do puszek na misje.

 

  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika o jego rychłą kanonizację. Nowennę odmawiamy w dni powszednie o godz. 16.45, a w niedzielę po sumie parafialnej.

 

  1. Rozpoczęliśmy Wielki Post, a w nim nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy na:

– nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, a dla dorosłych po Mszy św. o godz. 17.00

– nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15 rozpoczynające się kazaniem pasyjnym.

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Odnowienie Misji Świętych i zarazem rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej Parafii w dniach 10 – 13 marca br.

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Nauki w kolejne niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00.

 

  1. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się w salce plebanijnej spotkanie grupy biblijnej.

 

  1. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Hiszpanii odbędzie się we wtorek 5 marca po Mszy św. o godz. 18.00 w salce plebanijnej. Prosimy o dokonywanie wpłat zaliczki w wysokości 1500 zł.

 

  1. W piątek, 23 lutego, na Mszy św. o godz. 17.00 przywitamy w naszej świątyni relikwie i obraz bł. Rodziny Ulmów z Markowej. Bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim modlitewne czuwanie, które do godz. 19.00 poprowadzą Przedstawiciele naszej Parafii. Następnie do godz. 21.00 oraz w sobotę (24.02) od godz. 8.00 do godz. 11.00 czuwanie modlitewne poprowadzą w wyznaczonych godzinach według planu peregrynacji (jest opublikowany w naszej gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej) Parafianie z Parafii naszego Dekanatu Działdowskiego.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży odbędzie się w piątek, 23.02, o godz. 16.20, a o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski, który zakończy się błogosławieństwem ogólnym, a następnie indywidualnym relikwiami bł. Rodziny Ulmów.

Zachęcamy do duchowego przygotowania się do tego wydarzenia. Pomocą mogą służyć: „Modlitewnik oraz Różaniec z błogosławioną Rodziną Ulmów z Markowej”. Każda z tych publikacji w cenie 5 zł do nabycia samoobsługowo przy stoliku przy ołtarzu Matki Bożej.

W tym tygodniu pojawi się w naszym kościele wystawa przygotowana przez IPN w formie banerów ukazująca bł. Rodzinę Ulmów.

 

  1. Dziękujemy Parafianom za udekorowanie kościoła na okres Wielkiego Postu.

 

  1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty