Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

I Niedziela Adwentu – 3.12.2023

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 1. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła. W ubiegłą niedzielę zbiórka do puszek na szkolenia zawodowe dla kobiet na Filipinach w ramach projektu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pn. „Nadzieja uszyta na miarę” wyniosła 1 321,60 zł. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Za tydzień kolekta gospodarcza.

 

 1. Dziś gościmy w naszej Parafii Siostry ze Zgromadzenia św. Józefa z Wrocławia i Iłowa. Siostry podczas każdej Mszy Św. dzielą się doświadczeniem wiary i powołania oraz przybliżają sylwetkę swojego Założyciela – św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, ukazując drogi prowadzonego przez siebie apostolatu oraz działalności misyjnej. Po Mszy św. o godz. 9.00 Siostry spotkają się z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania i przybliżą jej znaczenie życia zakonnego. Po Mszach będzie możliwość nabycia za dobrowolną ofiarę materiałów o Zgromadzeniu, dewocjonaliów oraz upominków misyjnych. Zebrane przy tej okazji środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie placówek Zgromadzenia w Polsce oraz na terenach Afryki i Brazylii.

 

 1. Dzisiejszą – I Niedzielą Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Na Mszy św. o godz. 7.30 został poświęcony opłatek na stół wigilijny, który można nabywać w kościele po wszystkich Mszach św. przy wejściu do zakrystii i w biurze parafialnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na nowe drzwi wewnętrzne od strony głównego wejścia do kościoła.

 

 1. Dziś na sumie parafialnej zostanie poświęcony wieniec adwentowy, a sprawowaną liturgię uświetni śpiewem wspólnota „Emaus” z Parafii św. Wojciecha w Działdowie. Bardzo dziękujemy członkom tej wspólnoty za gościnną posługę muzyczną w naszej Parafii.

 

 1. Od dziś polecamy wigilijne świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe w cenie 12 zł oraz duże w cenie 19 zł. Świece do nabycia przy wejściu w prezbiterium do zakrystii.

 

 1. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami i po każdych roratach losują figurkę Matki Bożej. W związku z roratami ogłaszamy konkurs dla dzieci na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową w formie rysunku na kartce papieru A4. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Parafii i w gazetce „Katarzynka”. Prosimy też, by dzieci, ale również i dorośli, po dzisiejszych Mszach św. zabrali ze sobą do domu znajdujące się przy ołtarzu Matki Bożej sianko i za każdy spełniony dobry uczynek odkładali po jednym źdźble. Uzbierane sianko przynosimy w 4 niedzielę Adwentu tj. 24 grudnia czyli w Wigilię Bożego Narodzenia do kościoła, a posłuży ono do wyścielenia żłóbka dla Pana Jezusa.

 

 1. We wtorek na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się w intencjach Ojca św., Ojczyzny i Radia Maryja
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się o powołania kapłańskie.

 

 1. Zapraszamy na adwentowe czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, a w piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w tym dniu na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. (medaliki nabywamy indywidualnie), a na Mszy św. o godz. 18.00 uroczysty akt zawierzenia Matce Bożej rodziców z istniejącej już Róży Różańca za dzieci oraz z nowej Róży, która zawiązała się w naszej Parafii (są w niej jeszcze 3 wolne miejsca dla nowych członków). W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.

 

 1. Katecheza sakramentalna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., zaplanowana na sobotę, 9 grudnia, jest odwołana, ponieważ odbędzie się ona 8 grudnia przy poświęceniu medalików.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom za przygotowanie wieńca i dekoracji adwentowych.

 

 1. Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia oraz owocnie przeżywanego czasu Adwentu.

Aktualności

Informacje

Sakramenty