Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”. Przygotowaliśmy również kalendarz adwentowy zawierający wszystkie ważniejsze wydarzenia duszpasterskie, które będą miały miejsce w naszej parafii. Zachęcamy do udziału w życiu parafialnym na różnych płaszczyznach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Kalendarze znajdują się przy wyjściu głównym.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji odpustu parafialnego ku czci św. Katarzyny oraz wszystkim uczestnikom liturgii sumy odpustowej za dar wspólnej modlitwy.

 

 1. Dzisiejsza niedziela – I Adwentu – rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jak zapowiadaliśmy dziś z racji przypadającej w bieżącym roku 90. rocznicy Wielkiego Głodu na Ukrainie pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
 2. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci przychodzą na roraty z lampionami.

W związku z roratami ogłaszamy konkurs dla dzieci na najładniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej parafii i w gazetce „Katarzynka”. Prosimy też, by dzieci, ale również i dorośli, po dzisiejszych Mszach św. zabrali ze sobą do domu znajdujące się przy ołtarzu Matki Bożej sianko i za każdy spełniony dobry uczynek odkładali po jednym źdźble. Uzbierane sianko przynosimy w 4 niedzielę Adwentu tj. 18 grudnia do kościoła, a posłuży ono do wyścielenia żłóbka dla Pana Jezusa.

 

 1. Nabożeństwo do św. Charbela w poniedziałek, 28 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie spotkanie grupy biblijnej.

 

 1. Zapraszamy na adwentowe czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w piątek o godz. 19.00.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy:

– w I Czwartek miesiąca na Mszę św. o powołania kapłańskie o godz. 17.00

– w I Piątek miesiąca o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do

Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30.

– w I Sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i   nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych.

– w I Niedzielę  suma w intencji Róż Różańcowych, po niej różaniec i wymiana tajemnic w salce.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w środę święto św. Andrzeja, apostoła; w sobotę wsp. św. Franciszka Ksawerego

 

 1. Opłatek na stół wigilijny został dziś poświęcony podczas Mszy św. porannej. Nabywać go można w zakrystii i w biurze parafialnym. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na modernizację instalacji grzewczej w kościele i założenie nowych nagrzewnic pod chórem. Polecamy również wigilijne świece Caritas w cenie 12 zł. Świece do nabycia przy wejściu w prezbiterium do zakrystii.

 

 1. Już dziś informujemy rodziców, że poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych odbędzie się 8 grudnia podczas Mszy św. o godz. 17.00. Medaliki nabywamy indywidualnie.

 

 1. Informujemy, że rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu, czyli 11 grudnia i potrwają do wtorku 13 grudnia.

 

 1. 10 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się koncert Artystów Opery Kameralnej w Łodzi utworzonej przez Kazimierza Kowalskiego. W repertuarze najpiękniejsze pieśni i arie sakralne wybitnych kompozytorów polskich. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje na temat koncertu znajdują się na tablicy ogłoszeniowej.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom za przygotowanie wieńca i dekoracji adwentowych.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty