Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Dzień Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach – 18 stycznia 2023

W środę, 18 stycznia 2023 r., o godz. 12.00 w naszym sanktuarium, w ramach obchodów Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach została odprawiona Msza św. za pomordowanych w czasie i po II Wojnie Światowej. Eucharystii przewodniczył JE Ks. Bp Wiesław Śmigiel w asyście ordynariusza płockiego JE Ks. Bpa Szymona Stułkowskiego oraz biskupa bizantyjsko-ukraińskiego Arkadiusza Trochanowskiego. W uroczystej Mszy św. oprócz zgromadzonych wiernych uczestniczyli również kapłani diecezji toruńskiej oraz płockiej, a także władze woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

W homilii Ks. Bp Wiesław nawiązał do słów Ewangelii św. Jana z 15 rozdziału. Wskazał, że słowa Pana Jezusa skierowane do Jego uczniów, aby trwali w Jego miłości i aby potrafili kochać – kiedy wdrażane są w życie, rodząc ewangeliczną postawę – budzą sprzeciw niektórych ludzi. Pasterz Diecezji Toruńskiej dodał, że Chrystus zapowiedział prześladowania swoim wyznawcom związane z przyznaniem się do Niego.

Zachęcamy do wysłuchania całości homilii dostępnej jest pod tym linkiem https://drive.google.com/file/d/1VHMucOxs31PcgKgdWs9D3H05X_5hKMtb/view?usp=share_link

Aktualności

Informacje

Sakramenty