Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Dekanalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza – 25 maja 2024 r.

25 maja 2024 r. w naszej Parafii odbył się Dekanalny Zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza, w którym oprócz ministrantów uczestniczyły także ich rodziny. Zjazd rozpoczęła Msza św. o godz. 9:00, której przewodniczył i homilię wygłosił dekanalny duszpasterz LSO ks. Mateusz Starczewski. Eucharystię koncelebrowali również ks. Dziekan Stanisław Kadziński, ks. Proboszcz Szymon Chachulski oraz ks. Piotr Śliwiński.

W trakcie Mszy św. ks. Mateusz wskazywał, że słowo „ministrant” pochodzi od łacińskiego słowa „ministrare”, co oznacza: służyć, posługiwać, pomagać. Dodał, że posługa ministranta nie jest jednak zwykłą służbą, gdyż jest to służba samemu Bogu. Nawiązał również do postaci młodego Samuela, który słysząc głos Boga, odpowiedział: „Mów, bo sługa Twój słucha” (1 Sm 3, 10).

Pod koniec Mszy św. Ks. Dziekan Stanisław Kadziński zwracając się do rodziców ministrantów, mówił o ich niezwykle ważnej roli w religijnym wychowaniu. To właśnie rodzice bardzo często mogą dodać dziecku siły i chęci do tego, by pełnić tę zaszczytną służbę przy ołtarzu Bożym.

Po Mszy św. wszyscy udali się do Zespołu Szkół w Malinowie, gdzie przez 1,5 godziny młodsi i starsi ministranci grali w piłkę nożną na sali gimnastycznej. Po meczu zostało rozpalone ognisko i każdy mógł samodzielnie upiec kiełbasę nad ogniem i ze smakiem ją zjeść:-).

* * *

Jeśli chciałbyś dołączyć do grona LSO, przyjdź na spotkania ministrantów, które w naszej Parafii odbywają się w soboty o godzinie 11.30 w salce pod plebanią.

Na zbiórkach uczymy się, jak godnie służyć Panu Bogu przy ołtarzu, poznajemy naukę Kościoła, gramy w ping-ponga, piłkarzyki i inne gry, oglądamy filmy, a w czasie wakacji jeździmy na wspólne wyjazdy. Zapraszamy!

Aktualności

Informacje

Sakramenty