Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

38. PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW I RODZIN NA JASNĄ GÓRĘ 24/25 września 2022

W sobotę, 24 września br. o godz. 23.00 z parkingu przy naszym kościele wzorem ubiegłych lat nasi Parafianie oraz mieszkańcy Działdowa wyruszyli w dwóch autokarach na 38. Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Z pielgrzymami wyruszył również ks. Proboszcz Szymon Chachulski. Grupa pielgrzymkowa liczyła łącznie 88 osób.

O godz. 5.30 pielgrzymi wraz ks. Szymonem uczestniczyli w kaplicy Cudownego Obrazu w porannej Mszy św., po której przywitali się z Panią Jasnogórską przy odsłonięciu Cudownego Obrazu z Jej wizerunkiem.

Następnie po krótkim odpoczynku i śniadaniu pielgrzymi udali się do auli o. A. Kordeckiego, aby tutaj z ust par małżeńskich zaangażowanych w Stowarzyszeniu Spotkania Małżeńskie wysłuchać interesujących konferencji nt. dialogu, który jest drogą miłości w narzeczeństwie, małżeństwie oraz związkach nieregularnych w kościele. Kolejnym punktem pielgrzymki była wspólnie odmówiona o godz. 10.30 przez wszystkich przybyłych pielgrzymów na Szczycie Jasnogórskim modlitwa różańcowa w intencji małżeństw i rodzin.

Kulminacyjnym punktem pielgrzymki była sprawowana na Szczycie Jasnogórskim o godz. 11.00 Eucharystia pod przewodnictwem Bpa Romualda Kamińskiego – Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz w koncelebrze Bpa Wiesława Śmigla, Ordynariusza Diecezji Toruńskiej, a także innych kapłanów. Na Mszy św. obecni małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, dokonało się również ślubowanie doradców życia rodzinnego, a na zakończenie zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

Ostatnim punktem pielgrzymowania była Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz.

Nieco zmęczeni, ale w radosnej i braterskiej atmosferze, a nade wszystko umocnieni modlitwą i łaską pielgrzymki pielgrzymi wrócili do Działdowa ok. godz. 23.00.

U wielu pielgrzymów pozostał niedosyt, oczekiwanie i gotowość na kolejne szlaki pielgrzymkowe 🙂

Aktualności

Informacje

Sakramenty