Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”. Wydawca „Niedzieli” informuje, że od września będzie dostępny nowy tygodnik pt. „Bliżej życia z wiarą”. Będzie to kolorowy magazyn, w którym przedstawione będą ludzkie historie, wartości katolickie, polska tradycja i rodzina, miejsca święte, ale także porady kulinarne i zdrowotne, podróże i kącik dla dzieci. Magazyn będzie dostępny w cenie tygodnika „Niedziela”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę wsp. św. Grzegorza Wielkiego.

 

 1. Nabożeństwo do św. Charbela połączone z namaszczeniem olejami i błogosławieństwem relikwiami dziś po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W poniedziałek, 29 sierpnia br., w kościele po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania. Od tego dnia kandydaci codziennie będą uczestniczyć w spotkaniach bezpośrednio przygotowujących do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W czwartek, 1 września, zapraszamy na godz. 17.00 dzieci, młodzież, wychowawców, nauczycieli i katechetów oraz pracowników szkół i przedszkoli na Mszę św. o Boże błog. z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i katechetycznego. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.15 do 17.00, w czasie której okazja do spowiedzi. Poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 września podczas Mszy św. o godz. 12.00.

 

 1. Z okazji 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej zapraszamy 1 września na Mszy św. o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy w intencji ofiar II wojny światowej. Po Mszy złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na pomniku pamięci ofiar obozów KL Soldau i NKWD. Również tego dnia o godz. 17.00 na placu obozowym przed pomnikiem ofiar obozu hitlerowskiego przy ul. Grunwaldzkiej 7 zostanie odprawiona Msza św. upamiętniająca wybuch II wojny światowej.

 

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

 

– w I Czwartek o godz. 17.00 Msza św. o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

– w I Piątek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Przypominamy dzieciom, które przyjęły po raz pierwszy Komunię św. w tym roku o praktyce 9 Pierwszych Piątków Miesiąca. Obrazki do Pierwszych Piątków można odebrać w zakrystii i po spowiedzi w konfesjonale.

 

– w I Sobotę o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz.8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W tym dniu przypada 6 rocznica konsekracji naszej świątyni. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w o godz. 7.00.

 

– w I Niedzielę na sumie parafialnej Msza św. w intencjach Żywego Różańca a po różańcu wymiana tajemnic w salce.

 

 1. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 10.30 poświęcenie ziarna siewnego i nasion. Zapraszamy rolników naszej parafii oraz działkowców i prosimy o przyniesienie w woreczkach ziarna do błogosławieństwa.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w czwartek, 8 września po Mszy św. o godz.18.00, a dla rodziców nowych kandydatów do bierzmowania we wtorek 13 września, również po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci w ciągu roku uczestniczą w niedziele we Mszy św. o godz. 12.00 a kandydaci do bierzmowania o godz. 9.00. Przypominamy, że spotkania formacyjne będą się odbywały dla dzieci w II sobotę miesiąca ( we wrześniu wyjątkowo w niedzielę, 11 września po Mszy św. o godz. 12.00) a dla młodzieży w III sobotę miesiąca o godz. 9.00 w kościele.

 

 1. Zapraszamy na autokarową Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy w niedzielę, 25 września br. Wyjazd już w sobotę 24 września o godz. 23.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii a koszt ok. 100 zł.

 

 1. Akcja Katolicka przy parafii św. Wojciecha w Działdowie zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu i Chwalęcina. Wyjazd 17 września o godz. 8.00 z placu przy kościele św. Wojciecha. Koszt 50 zł. Zapisy w niedziele 4 i 11 września przy kościele św. Wojciecha a informacje szczegółowe na tablicy ogłoszeniowej.

 

 1. Różaniec na ulicach miast będzie odmawiany 1 września o godz. 15.00 na placu obozowym przy ul. Grunwaldzkiej

 

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom za prace porządkowe na plebanii po kolejnym etapie malowania i za prace pielęgnacyjne w ogrodach wokół kościoła.

 

 1. Przypominamy, że dziś ostatni raz w tym roku sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 

 1. Dziś żegnamy w naszej wspólnocie parafialnej Łukasza Światowskiego, który dekretem Księdza Biskupa został przeniesiony do Wąbrzeźna. Dziękujemy za pełnioną przez dwa lata posługę wikariusza, za pracę katechetyczną w Malinowie, opiekę duszpasterską nad Liturgiczną Służbą Ołtarza i bractwem św. Józefa, piękne dekoracje ołtarza i zdolności elektryczno-techniczne, które przyniosły tak wiele zmian w naszej świątyni oraz za wszelkie inne inicjatywy. Życzymy ks. Łukaszowi błogosławieństwa Bożego i opieki św. Józefa, którego ks. Łukasz jest szczególnym czcicielem.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

   

Aktualności

Informacje

Sakramenty