Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

Pielgrzymka do Wiednia (29.04.-02.05.2023)

PIELGRZYMKA DO WIEDNIA (29.04.2023-02.05.2023) – zapisy Parafia Najśw. Serca Pana Jezusa w Rybnie (ks. Janusz Kowalski, tel. 609 728 125)

OŁOMUNIEC – WIEDEŃ – KAHLENBERG –SCHONBRUNN – BRNO

PROGRAM RAMOWY 4 DNI

DZIEŃ 1 (sobota, 29.04.2023)
Zbiórka uczestników i wyjazd z Rybna we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Ołomuńca – historycznego centrum regionu Hany. Ołomuniecka starówka uważana jest za drugi najważniejszy, po Pradze, zespół zabytkowy w Czechach. Spacer po starówce. Zobaczymy: gotycki ratusz z oryginalnym zegarem astronomicznym, kolumnę Trójcy Świętej z pozłacanymi posągami, wpisaną na Listę UNESCO, kolumnę mariacką, katedrę św. Wacława ze 100-metrową wieżą, zamek z dawnym pałacem biskupa, zespół barokowych fontann. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 (niedziela, 30 kwietnia 2023)
Śniadanie. Przejazd do Wiednia. Objazd Ringiem – reprezentacyjną arterią Wiednia. Zobaczymy: gmach Opery Narodowej, neogotycki kościół Wotywny, uniwersytet, Teatr Zamkowy, ratusz z parkiem, gmach parlamentu, Pałac Sądownictwa, pałac Marii Teresy z pomnikiem, Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodnicze (z zewnątrz), Karlsplatz: kościół św. Karola Boromeusza, Schwarzenbergerplatz z pałacem Schwarzenbergów, Belweder – unikatowy przykład rezydencji książęcej. Przespacerujemy się malowniczymi uliczkami wiedeńskiej starówki. Zobaczymy: gotycką katedrę św. Szczepana – najwspanialszy klejnot gotyku we Wiedniu, plac Graben, otoczony bogatymi pałacami z kolumną morową, dziedzińce cesarskiej rezydencji Hofburg. Następnie przejazd na wzgórze Kahlenberg ze wspaniałą panoramą Wiednia. To właśnie z tego miejsca w 1683 roku król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 (poniedziałek, 1 maja 2023)
Śniadanie. Udamy się do Schonbrunn – dawnej letniej rezydencji Habsburgów. Był on miejscem wielu historycznych wydarzeń, tu odbywał się słynny kongres wiedeński, Napoleon prowadził swoje narady, a w Sali Lustrzanej grywał sześcioletni Mozart. Zwiedzanie sal cesarskich oraz spacer po ogrodach. Znajduje się tu wiele ciekawych obiektów (wejścia dla chętnych, dodatkowo płatne) takich jak: Palmiarnia ze zbiorem egzotycznych roślin, ogród japoński czy rzymskie ruiny. Zobaczymy także piekarnię dworską, pielęgnującą starą tradycję przyrządzania słodkości. Następnie udamy się do Grinzing – dawnej wioski winiarzy, obecnie willowej dzielnicy z licznymi winiarniami i restauracjami. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 (wtorek, 2 maja 2023)
Śniadanie. Przejazd do Brna. Zobaczymy Katedrę św. Piotra i Pawła oraz znajdujący się przed katedrą pomnik Cyryla i Metodego. Figura powstała z jednego bloku piaskowca, mierzy dwa i pół metra wysokości i jest pusta wewnątrz. Na cztery strony świata jest zwrócony patriarchalny krzyż. Ponadto zobaczymy: klasztor i kościół Kapucynów, ratusz z symbolami miasta – smokiem i kołem. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

TERMIN: 29.04-2.05.2023

CENA: 1360 zł + 60 EUR

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie
• 3 noclegi w hotelu **/***, pokoje 2 – os. z łazienkami
• 3 śniadania, 3 obiadokolacje
• opiekę i informacje turystyczną pilota
• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW
do 15 000 zł, do 10 000 zł na terenie RP
• bilety wstępu, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe
• opłatę na TFG i TFP
Obsługa pielgrzymki: Biuro Turystyczne FRATER Adam Zieliński, ul. Dworcowa 18, 85-010 Bydgoszcz

UWAGI:

  • program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach św.
  • program jest ramowy może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport

 

Aktualności

Informacje

Sakramenty