Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka”, w którym znajdziemy informacje o sakramencie namaszczenia chorych oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”, który poświęcony jest tym razem patronom od trudnych spraw.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dziś kolekta gospodarcza.

 

 1. W środę 12 sierpnia, Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej będzie wchodziła na Jasną Górę. Wśród pielgrzymów są również przedstawiciele naszego miasta i naszej Pielgrzymki Działdowskiej. By połączyć się z nimi duchowo zapraszamy w tym dniu do kościoła  o godz. 20.30 na Apel Jasnogórski.

 

 1. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie i Mszę św. o godz. 19.00.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, we wtorek wsp. św. Klary, w piątek wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, w sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy będziemy święcili kłosy zbóż, ziół i kwiatów. Zwracamy się z prośbą do działkowców i właścicieli ogródków przydomowych o przyniesienie w czwartek 13 sierpnia owoców i warzyw, które posłużą do dekoracji w kościele.

 

 1. W sobotę w parafii św. Wojciecha odpust Wniebowzięcia NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00

 

 1. W przyszłą niedzielę po sumie nabożeństwo do św. Jana Pawła i św. Andrzeja Boboli.

 

 1. Serdecznie zapraszamy:

– osoby chore i starsze w niedzielę 30 sierpnia na Mszę św. o godz. 10.30, w czasie której będziemy udzielali sakramentu chorych. Prosimy członków rodzin o pomoc osobom chorym w dotarciu do kościoła

– w pierwszą niedzielę września o godz. 13.00 na Mszę św. połączoną z błogosławieństwem rocznych dzieci  zapraszamy rodziców, dziadków i chrzestnych dzieci, które zostały ochrzczone w 2019 roku.

 

 1. W lipcu i sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 

 1. Przypominamy, że „w kościołach i kaplicach do odwołania istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem kapłanów sprawujących kult (Dz. U. z 2020 r., poz. 1066 §16 ust. 8)”.

 

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.