Parafia Rzymskokatolicka
pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej
oraz Sanktuarium Błogosławionych Męczenników

abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bpa Leona Wetmańskiego w Działdowie

XVII Niedziela Zwykła – 24.07.2022

 1. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Polecamy nasz biuletyn parafialny „Katarzynka” oraz Tygodnik katolicki „Niedziela”, kalendarze misyjne w cenie 10 zł. oraz breloczki do kluczy z wizerunkiem św. Krzysztofa w cenie 5 zł.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła.

 1. Dziś suma parafialna w intencji wszystkich użytkowników dróg, środków transportu oraz pielgrzymów na rozpoczęcie XXII Tygodnia św. Krzysztofa. Po wszystkich Mszach św. święcimy pojazdy mechaniczne. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy

 1. Dziś po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. Zachęcamy do przeżywania tego dnia we wspólnocie rodziny odwiedzając naszych babcie i dziadków oraz osoby starsze, a zwłaszcza samotne.

 1. Dziś odpust w Białutach. Suma odpustowa o godz. 12.00.

 1. W czwartek z racji wspomnienia św. Charbela zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 ku jego czci, następnie nabożeństwo eucharystyczne, namaszczenie olejami św. Charbela i błogosławieństwo jego relikwiami. Prosimy o złożenie intencji modlitewnych na kartkach przed Mszą św., które będą wyczytywane podczas nabożeństwa.

 1. 1 sierpnia Mszy św. o godz. 7.00 z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenie się dziś na spotkaniu organizacyjnym w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 18.00

 1. Informujemy, że Poradnictwo Rodzinne działające przy naszej parafii będzie nieczynne od 1 do 15 sierpnia br.

 1. Z kalendarza liturgicznego:. w poniedziałek święto św. Jakuba Większego i wsp św. Krzysztofa (tego dnia po Mszach wieczornych również będziemy świecili pojazdy), we wtorek wsp. św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w czwartek wspomnienie dowolne św. Charbela, w piątek wsp. św. Marty, Marii i Łazarza.

 1. W lipcu i sierpniu tradycyjnie w niedziele i uroczystości sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00.

 1. Wszystkim gościom i parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Aktualności

Informacje

Sakramenty